Egzamin na patent

Wszelkie pytania dotyczące dokumentów, klubu, członkostwa.
majto

Egzamin na patent

Post autor: majto » 2016-04-21 20:02

Na wstępie witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.
Mam pytanie odnośnie egzaminu praktycznego na patent strzelecki w Siemianowicach Śląskich, czy tam zdaje się na pneumatykach czy na broni palnej?

Awatar użytkownika
kjakubiak
Posty: 73
Rejestracja: 2015-07-30 22:15
Lokalizacja: Pszów

Re: Egzamin na patent

Post autor: kjakubiak » 2016-04-21 21:36

Pistolet i karabin pneumatyk a strzelby normalnie do rzutów.
Pozdrawiam
Kamil

majto

Re: Egzamin na patent

Post autor: majto » 2016-04-21 21:39

Dzięki za odpowiedź, a jak wygląda sprawa składania i rozkładania pneumatyka(czy jest to wymagane w czasie egzaminu praktycznego) oraz wsadzanie wskaźnika? Co z komendą ROZŁADUJ? Jakich modeli pneumatyka mogę się spodziewać na egzaminie?

Awatar użytkownika
Bogdan
Posty: 919
Rejestracja: 2014-10-17 08:54

Re: Egzamin na patent

Post autor: Bogdan » 2016-04-21 22:02

Nie sądzę żeby kazali komuś rozkładać pneumatyk.
Upomnij się na treningach to na pewno opanujesz budowę i składanie całego sprzętu jaki mamy, dla satysfakcji, niekoniecznie na okoliczność patentu.
Co do wskaźnika, jest obowiązkowy wkładamy go przed każdym odłożeniem broni (pneumatyka też).
>stop< poprzedza >rozładuj< i należy po jej usłyszeniu wyjąć magazynek (jeśli jest) opróżnić komorę nabojową, włożyć wskaźnik i odłożyć broń. W przypadku pneumatyka po komendzie stop opuszczamy broń i jeżeli mamy sprzęt załadowany to po >rozładuj< podnosimy wolną rękę na zna, że nie możemy odłożyć bezpiecznie broni. Wtedy od prowadzącego strzelanie zależy jak postąpisz dalej. Najczęściej każe Ci odstrzelić, a dalej jak wyżej.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Egzamin na patent

Post autor: TommyT » 2016-04-21 22:21

To żeby była jasność - Stop nie musi być z automatu wywoływać Rozładuj.
Natomiast przed Rozładuj jest Stop :)

majto

Re: Egzamin na patent

Post autor: majto » 2016-04-22 05:38

To jeszcze raz zapytam jakich pneumatyków można się spodziewać w Siemianowicach PCA, PCP czy klasycznych sprężynówek, ewentualnie jakie modele?

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3801
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Egzamin na patent

Post autor: tommi » 2016-04-22 06:05

najczęsciej sa to fwb 65 jeżeli chodzi o pistolety, karabiny to często fwb 300, lub haenel 312
raz był pistolet na co2 ale to był szczególny przypadek
często pojawia sie nasz sprzęt na egzaminie, ten którym trenujemy na codzień, o ile mnie uda się pojechac na egzamin
pozdrawiam Tommi

majto

Re: Egzamin na patent

Post autor: majto » 2016-04-22 06:37

Mam jeszcze pytanie odnośnie regulaminów strzeleckich (punkt z części teoretycznej egzaminu) czy jest jakieś kompendium wiedzy lub inne opracowanie najważniejszych wytycznych w konkurencjach strzeleckich (ubiór, czasy konkurencji, ew. inne podstawy z tego podpunktu, które mogą być w pytaniach na egzaminie), gdzie tego szukać?

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3801
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Egzamin na patent

Post autor: tommi » 2016-04-22 07:32

proszę bardzo
http://www.pzss.org.pl/index.php/przepisy
każda konkurencja opisana osobno
do tego przepisy ogólne
na naszej stronie , znanjdzies z jednak kpl do nauki na patent
http://www.mks-lok.rybnik.pl/roznosci/patent
zakres tej wiedzy pozwoli zdać egzmain na patent
pozdrawiam Tommi

majto

Re: Egzamin na patent

Post autor: majto » 2016-04-22 08:03

Dziękuję bardzo wszystkim za cenne informacje, teraz do boju, mam nadzieje, że trafi się jakiś termin w okresie wakacyjnym.

ODPOWIEDZ