Zasady pobierania broni klubowej

Wszelkie pytania dotyczące dokumentów, klubu, członkostwa.
Awatar użytkownika
Rafał Poleszak
Posty: 247
Rejestracja: 2015-06-17 07:18
Kontakt:

Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: Rafał Poleszak » 2015-11-25 16:34

Dziś otrzymałem legitymacje dopuszczenia do broni. W związku z tym chciałem zapytać
Jakie są zasady wydawania broni klubowej.
Kto wydaje - personalia
Czy można też pobrać/kupić amunicję.
Chodzi mi głównie o możliwość pobrania broni w celach treningowych.
Może jakieś regulamin pobierania podwieszony na forum?
Meblarz www.Edus-Meble.pl
Instruktor TKD www.tkd.rybnik.pl
Nauczyciel j. angielskiego

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2039
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: TommyT » 2015-11-25 16:58

A co masz wpisane w legitymacji dopuszczenia do posiadania broni - w jakim celu?

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3809
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: tommi » 2015-11-25 18:45

Rafał zdałeś patent a na egzaminie była ustawa o broni i amunicji.
zbyt dosłownie zrozumiałeś słowa, wyuczyć się i zapomnieć. Widzisz w takiej sytuacji znajomośc tej ustawy pomoże.

Odsyłam do lektury.
nawet podlinkuje
jest taka strona pewnego klubu strzeleckiego na sląsku , która pomaga w zdobywaniu wiedzy, ale tylko tym co chcą.
http://www.mks-lok.rybnik.pl/roznosci/patent
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
Rafał Poleszak
Posty: 247
Rejestracja: 2015-06-17 07:18
Kontakt:

Re: Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: Rafał Poleszak » 2015-11-25 22:52

OK czy ja czegoś nie rozumiem?

Pytam o rękawiczki dostaję odp że nie wolno na zawodach, i choć dowiedziałem się czegoś czego nie wiem to nie takie było pytanie. ( w sumie aż dziwię się że nie odesłano mnie do przepisów ISSF
Pytam kto wydaje osobom dopuszczonym broń w klubie, dostaję uwagę jak dziecko w szkole, choć połowa powyższego tekstu wystarczyłaby za odpowiedź.
To po kiego diabła jest to forum?
Nie ma nawet normalnego podwieszonego FAQ, gdzie takie pytania jak powyższe albo inne stale zadawane byłyby na bieżąco uzupełniane.
Sorry Tomaszu ale równie dobrze ktoś mógł ci odpowiedzieć ""poszukaj na Internecie - malowanie pomieszczeń albo naprawa wiaty" itp.
Nie zachowujmy się jak dzieci. jak ktoś nie chce odpowiedzieć na pytanie to bardzo proszę bez offtopów

Domyślam się że gdzieś w Internecie jest odpowiedź, ale mam przypuszczenie graniczące z pewnością, iż nie ma tam osoby w naszym klubie odpowiedzialnej za magazyn broni. Niestety nie znam wszystkich, a i na szanownej stronie mks-lok.rybnik.pl takiego funkcyjnego nie znalazłem.

Ufff skończyłem
Meblarz www.Edus-Meble.pl
Instruktor TKD www.tkd.rybnik.pl
Nauczyciel j. angielskiego

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2039
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: TommyT » 2015-11-26 00:16

Ech... chłopaki, chłopaki... :roll:
Rafał - do Ciebie i nie tylko - do kolejnych piszących również.
Nie wiem Koledzy czy zauważyliście, ale bardzo trudno jest słowem pisanym wyrazić swoje emocje.
Często zdarza się, że styl pisania, formułowania zdań, jest odbierany przez druga stronę zupełnie inaczej niż w intencji piszącego.
Nie wiem Rafał czy zamierzenie (bo pewnie tylko chciałeś napisać szybko i bez zbędnych ceregieli), ale ja odbieram sporo Twoich postów jako "roszczeniowe" - w stylu: "dawać mi tu szybko.."
Zobacz:
Rafał Poleszak pisze:Jakie są zasady wydawania broni klubowej. Kto wydaje - personalia
Jakoś mi się tak ciśnie - "...nazwiska, adresy, kontakty..."
Czy:
Rafał Poleszak pisze:Jakie na zimę do strzelania? Firma? Model polecany?
W sumie nie napisałeś do jakiego strzelania, ale dostałeś parę odpowiedzi (do ISSF nie używamy, Jacek ma rowerowe - no OK - potem zaczęły się żarty i OT - ale to nie tylko w tym temacie :) )
Tutaj nie odpowiedziałeś na moje konkretne pytanie - co masz wpisane w książeczkę?
Jeśli (jak przypuszczam) w celu organizacji, przeprowadzania zawodów sportowych - to reszta pytań jest bezcelowa.
Jakiegoś wielkiego/formalnego regulaminu klubowego nie było do tej pory i na razie nie ma - więc wszystko co jest wynika wprost z przepisów (ustawa i rozporządzenia).
Broń wydaje magazynier i od paru tygodni jest nim Jarek M.
Panowie - święta idą - spokoju więcej :D

Awatar użytkownika
Rafał Poleszak
Posty: 247
Rejestracja: 2015-06-17 07:18
Kontakt:

Re: Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: Rafał Poleszak » 2015-11-26 00:29

Masz rację nie odpisałem ale tak mam w książeczce ZS.
Staram się aby moje posty były konkretne, nie zauważyłem roszczeniowości w nich a już na pewno nie "dawać mi tutaj szybko"
Po prostu pytam i liczę na odpowiedź dotyczącą konkretnego zapytania. Is it too much to ask?
Meblarz www.Edus-Meble.pl
Instruktor TKD www.tkd.rybnik.pl
Nauczyciel j. angielskiego

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3809
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: tommi » 2015-11-26 07:37

Rafał Poleszak pisze: Sorry Tomaszu ale równie dobrze ktoś mógł ci odpowiedzieć ""poszukaj na Internecie - " itp.
Mogłem ale nie odpowiedziałem, gdyż mój zasób słów jest o wiele pogatszy
Rafał Poleszak pisze:OK czy ja czegoś nie rozumiem?
Najwywaźniej.
Rafał Poleszak pisze:
Pytam kto wydaje osobom dopuszczonym broń w klubie, dostaję uwagę jak dziecko w szkole[/quote]
Odpowiadam, że dopiero co zdałeś egzamin na patent a tam te informacje są zawarte, jeśli zatem nie znasz tych odpowiedzi to być może pozwolenie, patent jest wydany Tobie nieprawnie gdyż nie znasz przepisów, które Ciebie obowiązują, sankcjonują itd. Może nawet nie znasz przepisów bezpieczeństwa.
Jesli jednak uzyskujesz rzeczową odpowiedz obruszasz się. Kazde Twoje pytanie uwydatnia, że Twoja niewiedza jest ogromna a Twoje pytania podstawowe.

Sugeruję zebyś zamiast szukać broni po sklepach skupił się na czytaniu przepisów, też są dostepne na naszej stronie częsciowo a kompletne sa na stronie PZSS, to jest znacznie bardzie Tobie potrzebne niż pistolet czy karabin choć juz możesz go mieć.

Co do ftp to sienie wypowiadam bo sie nie znam za wiele, choć pryzpomina mi to sytuację z asymilacją imigrantów.
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
Rafał Poleszak
Posty: 247
Rejestracja: 2015-06-17 07:18
Kontakt:

Re: Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: Rafał Poleszak » 2015-11-26 08:07

Ok poddaję się. I ponownie odpisuję, że w przepisach nie ma wszystkich informacji choćby takiej kto jest magazynem w klubie. Ale na to już też otrzymałem odpowiedź.
Co do bogactwa słów, proszę nie utożsamiać zwięzłości z nieuprzejmością, bo mam wrażenie że moje pytania lub ich intonacja, jest nadinterpretowana. Dziękuję osobom od których uzyskałem odpowiedź a nie instrukcję. Apeluje o FAQ - frequently asked questions (często zadawane pytania) angielska forma nie jest moją fanaberią tylko ogólnie przyjętym internetowym skrótem.
PS. Ftp? Nie zrozumiałem, może z powodu ubogiego słownictwa.
Pozdrawiam
Meblarz www.Edus-Meble.pl
Instruktor TKD www.tkd.rybnik.pl
Nauczyciel j. angielskiego

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3809
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: tommi » 2015-11-26 08:20

Nie Rafał nie poddawaj sie, Twoja obecność na forum uczy nas wszystkich.
Nikt z nas nie odpowiedział Tobie niegrzecznie, wprost przeciwnie, wskazał gdzie możesz znaleśc odpowiedzi na Twoje pytania.
To nie klub dyskusyjny gdzie na zadane pytanie pada odpowiedz. Strzelec musi wiedziec pod co podlega i w co sie"wpakował" wystepuąc o pozwolenie,
Jesli do tej pory nie wiedziałeś kto jest magazynierem to Twoje członkostwo w klubie było "niepełne".
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
Rafał Poleszak
Posty: 247
Rejestracja: 2015-06-17 07:18
Kontakt:

Re: Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: Rafał Poleszak » 2015-11-26 08:29

Nie wiedziałem także, że pewne odpowiedzi można otrzymać tylko osobiście a nie online (przykład "sławnego" magazyniera)
Wyszedłem na osobę kłótliwą a nie to było moim zamiarem
Pozdrawiam zarówno tych którzy odpowiadają jak i tych, od których czerpię tyle nauki.
Meblarz www.Edus-Meble.pl
Instruktor TKD www.tkd.rybnik.pl
Nauczyciel j. angielskiego

ODPOWIEDZ