Buty turystyczne / taktyczne w dużym rozmiarze

o sprzęcie, broni i akcesoriach
Awatar użytkownika
Thorstein
Posty: 145
Rejestracja: 2016-11-16 00:13
Lokalizacja: Gliwice / Lubliniec

Buty turystyczne / taktyczne w dużym rozmiarze

Post autor: Thorstein » 2023-01-25 09:51

Cześć,

Czy ktoś z was może mi polecić jakąś sprawdzoną markę obuwia turystyczno/taktycznego? Buty będą używane głownie do pieszych wędrówek po górach i codziennego użytkowania w niepogodę. Dotychczas używałem butów Merrell MOAB 2 Mid ale niestety rozleciały się po 4 latach (pękły w miejscu zaginania się stopy) i szukam zamiennika. Merreli nie jestem w stanie dostać bo nie ma mojego rozmiaru (49EU, długość wkładki 32cm... - kalectwo wiem ale co zrobię). Chciałem kupić LOWA Zephyr ale ich maksymalny rozmiar to 48.5 i są niestety byt małe. Pisałem do dystrybutora (http://butywojskowe.pl/ ?) z zapytaniem o możliwość sprowadzenia Lowa Z-6N GTX C bo widzę, że to chyba jedyny model tego producenta, który robi je w rozmiarze do 50 ale nie dostałem odpowiedzi, a w polskich sklepach wszystkie kończą się na rozmiarze 48. W oko wpadły mi również buty Salomon Quest 4D GTX - są dostępne w moim rozmiarze ale zastanawiam się czy będą to faktycznie dobre buty i nie rozlecą się po 3-4 latach. Czy ktoś miał do czynienia z tymi Salomonami lub jest w stanie polecić mi inne solidne buty które będą nadawały się do turystyki górskiej (raczej piesze wędrówki z umiarkowaną wspinaczką), które sprawdzą się również na co dzień i będą wytrzymałe. Jak już mam wydać małą furmankę pieniędzy na obuwie chciałbym, żeby posłużyły mi przez dłuższy okres czasu.

Awatar użytkownika
Mumin
Posty: 170
Rejestracja: 2019-03-15 23:09
Lokalizacja: Knurów

Re: Buty turystyczne / taktyczne w dużym rozmiarze

Post autor: Mumin » 2023-01-25 11:10

Przejdź się do 8a na Witkiewicza (w Gliwicach) i pogadaj z obsługą. Druga miejscówka, to w Katowicach Tuttu na Kościuszki. Jeśli tam nie pomogą, to nikt nie pomoże :)

Awatar użytkownika
TomekK
Posty: 38
Rejestracja: 2021-03-05 21:35

Re: Buty turystyczne / taktyczne w dużym rozmiarze

Post autor: TomekK » 2023-01-25 11:22

Bardzo wygodny but, kupowany przez TOPR dla ratowników salewa ultra flex 2 mid gtx chociaż nie wiem czy coś powyżej 48,5 znajdziesz, ale jak Ci si uda to mogę polecić.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Buty turystyczne / taktyczne w dużym rozmiarze

Post autor: TommyT » 2023-01-25 12:09

Pewnie też będziesz musiał rozdzielić funkcje.
Buty do taktyki/turystyki/turystyki górskiej - to wg. mnie zupełne różne modele (jasne - można i w butach BHP oblecieć).

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3799
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Buty turystyczne / taktyczne w dużym rozmiarze

Post autor: tommi » 2023-01-25 15:48

jeszcze do niedawna wszyscy biegaliśmy w tatrach po górach, strzelnicach, lasach
teraz fanaberia, takie tak, takie nie, nie pod kolor
ehh

żartuje
moja propozycja to trwałe byty choć trochę śliskie na oszronione podłoże to wojskowe skórzane Lowa Munro

bardziej trekkingowe to AKU fitzroy, od lat chodzę i nie mogę narzekać

z tym że preferuję byty wysokości MID
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
Thorstein
Posty: 145
Rejestracja: 2016-11-16 00:13
Lokalizacja: Gliwice / Lubliniec

Re: Buty turystyczne / taktyczne w dużym rozmiarze

Post autor: Thorstein » 2023-01-25 15:59

tommi pisze:
2023-01-25 15:48

moja propozycja to trwałe byty choć trochę śliskie na oszronione podłoże to wojskowe skórzane Lowa Munro

Widzę, że te buciory w rozmiarze "kajak 49" są dostępne w sklepie w Gliwicach - jutro jadę na przymiarkę. Dzięki za propozycję :)

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3799
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Buty turystyczne / taktyczne w dużym rozmiarze

Post autor: tommi » 2023-01-25 18:22

Tommyt powiedział mi że są śliskie i faktycznie na śliskich liściach oszronionych może pojechać, ale but zrobiony rewelacyjnie, środek buta wyściełany cielęcą skórką, przyjemnie się wkłada nogę do buta. but z solidnej skóry, wygląda imponująco i z pewnością są numery duże skoro w wojsku używane

na olx da sie trafić wyprzedaż wysposarzenia mundurowego, ale tanie nie są
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
Severin
Posty: 243
Rejestracja: 2015-11-21 15:12

Re: Buty turystyczne / taktyczne w dużym rozmiarze

Post autor: Severin » 2023-01-26 01:16

Lova ZEPHYR, Rozmiar buta 47, na lodzie niestety noga czasem pojedzie, ale w innych warunkach - wszystko gra, sprawdzone na zimnie (-27) w wodzie i błocie - sucho, wygodne, za kostkę - nie były tanie - 700 zł, ale nie żałuję. Jak coś się dzieje z pogodą to zakładam te,

Awatar użytkownika
kirs
Posty: 1177
Rejestracja: 2014-10-01 11:25

Re: Buty turystyczne / taktyczne w dużym rozmiarze

Post autor: kirs » 2023-01-26 13:05

Lowy ogólnie są śliskie, mam Lowy i Haixy, zdecydowanie wygodniejsze są Haixy, do Lowa można się przyczepić że faktycznie już nogi latają jak jest choć mokro :/
-= si vis pacem, para bellum =-

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Buty turystyczne / taktyczne w dużym rozmiarze

Post autor: TommyT » 2023-01-26 13:50

Są Lowy i Lowy.
Mam Lowa Renegade GTX ( i miałem model który je poprzedzał - kupiony jeszcze za DM więc jakieś grube naście lat wytrzymały). Typowo turystyczne - i podeszwa nie twardnieje bardzo na mrozie - można po śliskim w miarę popylać. Mam też Lowa Mountain Boot - buty absolutnie pancerne, do zapinania raków, dosyć sztywna podeszwa, do deptania właśnie po skałach i kamulcach, z usztywnieniem kostki. Po płaskim tak średnio.
Mam Lowa Zephyr (albo Z6 - już nie pamiętam dokładnie ) ale w wersji 'desert' - i to jest taktyczny "laczek", ale ze względu na wersję, bardzo miękka podeszwa.

P.S. Qrna, ale mam tego :oops: . No ale co zrobić, trzeba jakoś wyglądać na strzelnicy :lol: :lol: :lol:

ODPOWIEDZ