Pomoc w trenowaniu strzelania z pistoletu

Wszelkie pytania dotyczące dokumentów, klubu, członkostwa.
Awatar użytkownika
kroll78
Posty: 55
Rejestracja: 2018-04-10 17:14

Re: Pomoc w trenowaniu strzelania z pistoletu

Post autor: kroll78 » 2022-01-30 11:39

Noigel pisze:
2022-01-30 11:11
Egzamin na sprzęcie pneumatycznym ?
Coś się pozmieniało ? Ja zdawałem w Jaworznie to był PSP, KPS i Trap
Wiktor byliśmy razem i były pneumatyki ppn i kpn. Gdzie ty jeszcze co zdawałeś ?.

Awatar użytkownika
MarcinŁ
Posty: 522
Rejestracja: 2016-12-14 16:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Pomoc w trenowaniu strzelania z pistoletu

Post autor: MarcinŁ » 2022-01-30 12:14

Wiktor niewiele pamięta z egzaminu - to się nazywa wyparcie :D

Spoko! My pamiętamy!

Awatar użytkownika
Noigel
Posty: 154
Rejestracja: 2018-02-28 21:18

Re: Pomoc w trenowaniu strzelania z pistoletu

Post autor: Noigel » 2022-01-30 15:18

Zupełnie nie wiem o co chodzi :D
Dobra, napisze szczerze że w Jaworznie nie pamiętam, ale w Krakowie był na pewno boczny zapłon.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Pomoc w trenowaniu strzelania z pistoletu

Post autor: TommyT » 2022-01-30 15:35

Teraz na patent do Krakowa już nie pojedziesz, chyba że masz adres zamieszkania w Małopolsce - przy czym o zmianę akurat tych danych trzeba wystąpić do PZSS.

Awatar użytkownika
kokon
Posty: 317
Rejestracja: 2017-03-19 11:11

Re: Pomoc w trenowaniu strzelania z pistoletu

Post autor: kokon » 2022-01-31 11:18

rpgwars pisze:
2022-01-28 01:28
Tak słyszę to za każdym razem od każdego kogo o to zapytam w klubie. Trenuję to co wtorek w klubie. Czy ja to mam rozumieć że trenowanie w takim sam sposób jaki będe zdawał patent mi w efekcie przeszkodzi w zdaniu patentu? Na strzelnicy miałem to 2, może 3 razy ale z dużymi przerwami. Na penumatycznym byłem nie pomnę ile, może z 15 albo i więcej. Na pneumatycznym strzelam zawsze z jednej ręki a na pistolecie z dwóch, jak dla mnie samo to zmienia wszystko, o reszcie nie wspomnę. Nie potrafię zrozumieć co jest w tym złego że chcę to mieć jak najlepiej przetrenowane przed egzaminem tu i tam. Mi chodzi też o nabycie pewności w obsłudze, chociażbym strzelał same 10 z pneumatycznego a zapomnę jak przeładować pistolet to chyba to nie będzie wróżyło nic dobrego :( Jedna dwie lekcje przed samym egzaminem to wszystko o co proszę. Czy w moim rozumowaniu jest coś nielogicznego albo wychodzę z fałszywych założeń?
Ale ty chcesz potrenować z pistoletu centralnego zapłonu, czy z bocznego?
Na egzaminie będziesz miał albo pneumatyk albo boczny zapłon (margolin) - w obu przypadkach możesz strzelać z jednej ręki. Możesz na egzaminie w obu przypadkach najprawdopodobniej strzelać też z dwóch rąk - widziałem jak gościu strzelał z fwb takiego jak klubowe w postawie bojowej, egzaminatorzy się uśmiechali ale się nie czepiali, bo skupienie miał dobre. Jak będziesz strzelał z tych pistoletów z 2 rąk, to będziesz miał subiektywnie szerszą szczerbinę (bo bliżej oka), ale to w sumie lepiej.
Osobiście nie mogę ci pomóc, bo wszystkie najbliższe weekendy mam zajęte, a popołudnia jeszcze są ciemne
Kiedy masz egzamin?

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Pomoc w trenowaniu strzelania z pistoletu

Post autor: TommyT » 2022-01-31 11:32

1. Zgodnie z regulaminem egzaminów na patent https://www.pzss.org.pl/assets/files/li ... 8.2020.pdf
a. zdając z pistoletu bocznego lub centralnego zapłonu - można strzelać oburącz
b. zdając z pneumatyka - taka możliwość nie jest wpisana - więc trzeba być przygotowanym na jedną rękę

Jeśli ktoś widział, że egzaminator nie reagował - to super, ale nie należy brać tego za pewnik, żeby się nie przejechać.

Już rozumiem skąd u nas na pneumatyku osoby które ustawiają się do pistoletu z dwóch rąk (młodego J. nie liczę) - oby się nie zdziwili ...

Awatar użytkownika
kokon
Posty: 317
Rejestracja: 2017-03-19 11:11

Re: Pomoc w trenowaniu strzelania z pistoletu

Post autor: kokon » 2022-01-31 12:31

Na początku też próbowałem z pneumatyka z 2 rąk, nie pod kątem egzaminu, ale po prostu chciałem się jakoś obyć z taką postawą, na Paruszowcu było mi mało :) Nawet próbowałem z Łucznika, bo spust twardy i widać błędy :) Czego to człowiek nie wymyślał, jak nie mógł mieć własnej broni, np. osada w vostoka i rura pcv jako imitacja strzelby ;) ;) :lol:

LukasK
Posty: 267
Rejestracja: 2017-03-08 10:43

Re: Pomoc w trenowaniu strzelania z pistoletu

Post autor: LukasK » 2022-02-01 12:13

Na patent może trafić się fajny zestaw. Klubowicz od nas miał info, że będzie boczniak, wpadł pneumatyk :D. Więc dobrze znać różny rodzaj sprzętu by nie być zaskoczony.
W Siemianowicach (2017) były pneumatyki + trap.
Treningi wtorkowe robią robotę - zarówno pod patent, jak i gdy chcemy nauczyć się lepiej strzelać.

Opisane metody z butelką są dobrym ćwiczeniem. Sam korzystałem przed patentem co pomogło ustabilizować chwyt + na wakacjach żeby na szybko przyzwyczaić rękę po dłuższej przerwie od strzelania (z 2-4 powtórzenia ćwiczeń wystarczyło już) by z byle jakiej wiatrówki ustrzelić nagrody ;)

Awatar użytkownika
Mumin
Posty: 170
Rejestracja: 2019-03-15 23:09
Lokalizacja: Knurów

Re: Pomoc w trenowaniu strzelania z pistoletu

Post autor: Mumin » 2022-02-02 19:24

LukasK pisze:
2022-02-01 12:13
Na patent może trafić się fajny zestaw. Klubowicz od nas miał info, że będzie boczniak, wpadł pneumatyk :D. Więc dobrze znać różny rodzaj sprzętu by nie być zaskoczony.
Podobno ostatnio coraz częściej rodzaj sprzętu losują przed egzaminem.

Więc najlepiej porządnie wytrenować ppn/kpn i już. Jeśli będzie pneumatyk, to umiecie. Jeśli będzie psp/pcz-ksp to przecież tylko łatwiej. Z psp/pcz wystarczy wystrzelać skupienie (4 z 5 strzałów) 6mrad (20,6moa) a z pneumatyka trzeba 5mrad (17,2moa).
Z kpn niby łatwiej, bo 2mrad (6,9moa) vs. 1mrad (3,4moa) z ksp, ale w pneumatyku stojąc a ksp leżąc i w dodatku można z podpórką.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Pomoc w trenowaniu strzelania z pistoletu

Post autor: TommyT » 2022-02-02 20:07

Mumin pisze:
2022-02-02 19:24
.. skupienie [..] 6mrad (20,6moa) a z pneumatyka trzeba 5mrad (17,2moa).
Aleś pocisł :lol: - napisz jak człowiek w cm :lol:

Zresztą tutaj jest opisane "kawa na ławę"...

ODPOWIEDZ