Strzelba typu pompka: Mossberg, Winchester...

o sprzęcie, broni i akcesoriach
kamiloos57
Posty: 25
Rejestracja: 2017-11-15 16:21

Strzelba typu pompka: Mossberg, Winchester...

Post autor: kamiloos57 » 2021-12-07 21:13

Czołem!
Noszę się z chęcią kupna klasycznej pompki z długim magazynkiem. Byłaby wykorzystywana do trapa i 3GUNa. Czy moglibyście pomóc mi w wyborze i ewentualnie podzielić się własnymi doświadczeniami? ;)

Pompki jakie mam na oku to:
1) Mossberg Maverick 88
2) Mossberg 500
3) Winchester SXP Defender High Capacity

Moje wymagania:
- długi magazynek (7/8 naboi)
- celowanie "po lufie" (mile widziany światłowód na końcu lufy)
- duża bezawaryjność/wytrzymałość (będzie tzw. wołem roboczym)

I moje pytania:
1) Czy brak wymiennych czoków w Maverick 88 jest problemem? Czy Wy wymienialiście czoki, jest to potrzebne?
2) Czy każdą z tych strzelb można strzelać breneką? (podobno nie każda strzelba to wytrzymuje)

Najbardziej podoba mi się Winchester, ale dobrze byłoby zobaczyć opinię kogoś, kto ją ma.
Z góry dzięki za odpowiedż! :)

Awatar użytkownika
MarcinŁ
Posty: 521
Rejestracja: 2016-12-14 16:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Strzelba typu pompka: Mossberg, Winchester...

Post autor: MarcinŁ » 2021-12-07 21:57

Doruk i pozamiatane.
Jak pojemności brakuje to są przedłużki magazynka.

kamiloos57
Posty: 25
Rejestracja: 2017-11-15 16:21

Re: Strzelba typu pompka: Mossberg, Winchester...

Post autor: kamiloos57 » 2021-12-07 22:26

W czym jest lepsza od np. Winchestera? Załóżmy, że różnica w cenie jest nieistotna.

Awatar użytkownika
MarcinŁ
Posty: 521
Rejestracja: 2016-12-14 16:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Strzelba typu pompka: Mossberg, Winchester...

Post autor: MarcinŁ » 2021-12-08 04:39

Tak trudno to samemu sprawdzić?
1. Do trapa ma dłuższą lufę.
2. Do 3GUN można powiększyć magazynek.

Ale jeżeli budżet nie gra roli, to zdecydowanie brałbym Benelli lub Beretta

Awatar użytkownika
kokon
Posty: 317
Rejestracja: 2017-03-19 11:11

Re: Strzelba typu pompka: Mossberg, Winchester...

Post autor: kokon » 2021-12-08 09:48

Wymienne czoki się przydają. Na cylindrze masz niewielki zasięg śrutu, stosuje się w skeecie, ale w skeecie na pewno nie pompka. Do trapa półczok (3 kreski), ale to już nie bardzo z breneki.
Na którymś treningu była dość daleko gwiazda i z krótkiej pompki bez czoków ludzie trafiali, ale blachy nie spadały. Ja miałem pełny i wszystko spadało. Z reguły na 3gun daję właśnie pełny, bo z trafieniem w blachę nie ma większych problemów a pełny daje najlepsze przekazanie energii, co się przydaje przy słabej amunicji 24

"- duża bezawaryjność/wytrzymałość (będzie tzw. wołem roboczym)"
Będziesz prowadził strzelania komercyjne?

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 1740
Rejestracja: 2015-04-17 14:15
Lokalizacja: Smolniok
Kontakt:

Re: Strzelba typu pompka: Mossberg, Winchester...

Post autor: woytas » 2021-12-08 12:52

Zależy ile ma pójść tych brenek - okazjonalne strzelanie na czoku III może być.

kamiloos57
Posty: 25
Rejestracja: 2017-11-15 16:21

Re: Strzelba typu pompka: Mossberg, Winchester...

Post autor: kamiloos57 » 2021-12-08 14:35

Obcy pisze:
2021-12-08 04:39
Tak trudno to samemu sprawdzić?
1. Do trapa ma dłuższą lufę.
2. Do 3GUN można powiększyć magazynek.

To że jedna ma dłuższą lufę nie musi być zaletą. Poza tym, chciałem znać opinię, że np. powinna mieć minimum 24cale, jeśli ma być używana do trapa. Że może powinna mieć wymienne czoki, jeśli ma być do 3guna. Bo skąd mam to wiedzieć, nie miałem nigdy strzelby.

kokon pisze:
2021-12-08 09:48
Wymienne czoki się przydają. Na cylindrze masz niewielki zasięg śrutu, stosuje się w skeecie, ale w skeecie na pewno nie pompka. Do trapa półczok (3 kreski), ale to już nie bardzo z breneki.
Na którymś treningu była dość daleko gwiazda i z krótkiej pompki bez czoków ludzie trafiali, ale blachy nie spadały. Ja miałem pełny i wszystko spadało. Z reguły na 3gun daję właśnie pełny, bo z trafieniem w blachę nie ma większych problemów a pełny daje najlepsze przekazanie energii, co się przydaje przy słabej amunicji 24

"- duża bezawaryjność/wytrzymałość (będzie tzw. wołem roboczym)"
Będziesz prowadził strzelania komercyjne?
Dzięki za info o tych czokach. Wezmę to pod uwagę. A co do "wytrzymałości", to nie komercyjnje, ale z broni będzie strzelało więcej osób i chciałbym by strzelba posłużyła mi długo.

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 1740
Rejestracja: 2015-04-17 14:15
Lokalizacja: Smolniok
Kontakt:

Re: Strzelba typu pompka: Mossberg, Winchester...

Post autor: woytas » 2021-12-08 15:31

Dłuższe strzelanie trapa ze strzelby z długim magazynkiem jest męczące. Mam Supernova 26 cali. Sama strzelba waży dużo - jak załaduję 10 do magazynka plus jeden w komorę to jeszcze więcej. Mam silne ręce ale po wywaleniu 3 paczek ciężko ja utrzymać. Po za tym machanie na boki jest bardzo niewygodne z powodu jej ciężaru. To super strzelba pomimo swoich wad ale zastanawiam się nad jakimś bokiem właśnie do trapa.

Awatar użytkownika
kokon
Posty: 317
Rejestracja: 2017-03-19 11:11

Re: Strzelba typu pompka: Mossberg, Winchester...

Post autor: kokon » 2021-12-08 15:56

Zgadza się, trap z pompki to tylko zabawowo. Przy dłuższym strzelaniu odczuwa się ciężar - pompka o tej samej długości luf jest znaczne dłuższa od boka (zamek) i to z czasem czuć. Dodatkowo z pompki nie dostrzelisz i odpadają dublety
Jeśli wciągną cię rzutki, to i tak będziesz szukał boka. Może więc lepiej będzie kupić "taktyczną" pompkę jaka ci się spodoba i boka do rzutek :twisted:

Awatar użytkownika
MarcinŁ
Posty: 521
Rejestracja: 2016-12-14 16:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Strzelba typu pompka: Mossberg, Winchester...

Post autor: MarcinŁ » 2021-12-08 16:15

Rozwiązaniem w/w problemów jest automat.
Trapa dostrzelisz i w dynamice wyśmienita.
Dużą masę uważam za plus przy strzelbie - o wiele mniejsze kopnięcie, szczególnie w automacie.

ODPOWIEDZ