Strzelnica pneumatyczna

Wszelkie pytania dotyczące dokumentów, klubu, członkostwa.
Grelo
Posty: 87
Rejestracja: 2016-03-18 12:26
Lokalizacja: Rybnik

Strzelnica pneumatyczna

Post autor: Grelo » 2017-07-19 11:24

Witam kolegów.

Mam takie pytanie, otóż mój kolega jest ratownikiem medycznym i komendantem OSP w jednej z cieszyńskich wsi. W piwnicach osp udało im sie wygospodarować spore pomieszczenie, dlatego wpadł na pomysł aby zorganizować tam strzelnicę pneumatyczną dla dzieci z okolicy. Dlatego pyta mnie jak to wygląda z prawnego punktu widzenia, czy potrzebne jest mu jakieś pozwolenie, kurs czy przeszkolenie. Obecnie jako OSP posiadają kilka wiatrówek sprężynowych i w ciepłe dni organizują takie zajęcia dla dzieci na wolnym powietrzu, mają spore zainteresowanie dlatego chcieli by aby mogło to funkcjonować cały rok. Jeśli ktoś może mi tu konkretnie napisać jakieś minimalne wymagania jakie trzeba spełnić przy organizacji takiego obiektu to był bym wdzięczny. Pozdrawiam Grzegorz

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Strzelnica pneumatyczna

Post autor: tommi » 2017-07-19 12:39

po pierwsze nie strzelnica a sala treningu strzeleckiego
tym sposobem unikasz odpowiedzialności jaką być musiał podjąć uruchamiając własnie strzelnicę
po drugie zdecydowanie łatwiej jest rozmawiać widząc obiekt,
sądzę jednak że najlepszym sposobem bedzie skontaktowanie się ze strzelcami "cieszyńskimi", z pewnością pomogą i doradzą co najlepiej i jak zrobić
dobrą alternatywą jest być może powołanie szkolnego koła Lok, wtedy bedziecie pracować w oparciu o statut LOK, co daje pewne możliwości i przede wszystkim pewną ochronę strzelających i instruktora
Cieszynie, który z pewnością pomoże w tym temacie i jest blisko.
http://lokcieszyn.ox.pl/
nawet kontakty
http://lokcieszyn.ox.pl/kontakt

polecam Seweryn Kędzior, Jan Żarski
pozdrawiam Tommi

Grelo
Posty: 87
Rejestracja: 2016-03-18 12:26
Lokalizacja: Rybnik

Re: Strzelnica pneumatyczna

Post autor: Grelo » 2017-07-19 12:44

Ok, dzięki za info, a tak poza tym to zdziwiło mnie nazwisko i imię sekretarza w Cieszyńskim Loku - to tylko zbieżność nazwisk czy "nasz" Krzysztof jedzie na 2 etaty :) ?

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Strzelnica pneumatyczna

Post autor: tommi » 2017-07-19 13:46

świat jest mały
to jest zbieżność
jest wiecej takich przypadków w srzelectwie
chyba częstym nazwiskiem Żyła, Tadeusz Żyła
pozdrawiam Tommi

ODPOWIEDZ