Sekcja dynamiczna

Awatar użytkownika
Rafał Poleszak
Posty: 247
Rejestracja: 2015-06-17 07:18
Kontakt:

Sekcja dynamiczna

Post autor: Rafał Poleszak » 2016-03-03 10:28

Tworzymy? przydałyby się treningi dynamiczne. Wiem że można samemu ale w grupie łatwiej utworzyć pole.
Są jacyś chętni na trening np w którąś niedzielę po południu, i ewentualnie prowadzący dysponujący resztkami wolnego czasu?
Meblarz www.Edus-Meble.pl
Instruktor TKD www.tkd.rybnik.pl
Nauczyciel j. angielskiego

Awatar użytkownika
wodnikszuwarek
Posty: 174
Rejestracja: 2015-09-05 15:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: Sekcja dynamiczna

Post autor: wodnikszuwarek » 2016-03-05 21:50

Rozwiń temat ,o jakiej dynamice myślisz ?

Awatar użytkownika
Rafał Poleszak
Posty: 247
Rejestracja: 2015-06-17 07:18
Kontakt:

Re: Sekcja dynamiczna

Post autor: Rafał Poleszak » 2016-03-08 02:06

Myslałem o IDPA ale nie koniecznie trzymać się reguł w 100%, myślę że większośc początkujących chętnych do dynamiki nie myśli na razie o startach a chce potrenowac praktyczne uzycie broni więc po prostu ustawienie toru i strzelanie :)
Meblarz www.Edus-Meble.pl
Instruktor TKD www.tkd.rybnik.pl
Nauczyciel j. angielskiego

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3809
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Sekcja dynamiczna

Post autor: tommi » 2016-03-08 07:30

Rafał Poleszak pisze: myślę że większośc początkujących
powinna nauczyć się strzelać
z całym szacunkiem ale IPSC i IDPA to naprawdę trudna sztuka, a większość z tych co o tym wspominają ma niewielkie umiejętności, wiedzę choć duże samozaparcie
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2039
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Sekcja dynamiczna

Post autor: TommyT » 2016-03-08 09:37

No i jeszcze sugeruję zaopatrzyć się w odpowiednią ilość amunicji.
Z jedną paczką to nawet nie za bardzo jest o czym gadać, a znając podejście na początku, dwie paczki starczą góra na 15 minut :)
No chyba, że trzeba bedzie długo stać i czekać "do toru" :)

Awatar użytkownika
Bogdan
Posty: 919
Rejestracja: 2014-10-17 08:54

Re: Sekcja dynamiczna

Post autor: Bogdan » 2016-03-08 11:21

Kompleksowym pod tym względem jest "czuma". Max zbliżone do warunków bojowych ale w miarę bezpieczne dla początkującego strzelca i bardzo rozwijające. Pokornieją przy czumie nawet mistrzowie.
Wiosna idzie więc treningi można będzie urozmaicać. Poza tym polecam jeszcze PP-1 i karabin praktyczny 24. dynamika jak trzeba i rozgrywane są wg. tych regulaminów liczne zawody w wersji mało i dużo kalibrowej.

Awatar użytkownika
kjakubiak
Posty: 73
Rejestracja: 2015-07-30 22:15
Lokalizacja: Pszów

Re: Sekcja dynamiczna

Post autor: kjakubiak » 2016-03-08 11:53

Myślę, że to co pisze Bogdan jest dobrym pomysłem, czuma na początek chociażby z bocznego zapłonu + PP i KP to już jakiś wstęp do dynamiki (przy okazji w jejkowicach w niedziele są zawody w KP i PP).
Pozdrawiam
Kamil

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2039
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Sekcja dynamiczna

Post autor: TommyT » 2016-03-08 12:24

Niestety w dalszym ciągu czekamy :evil: na promesy z ZW, które umożliwią nam zakup pistoletu do strzelania czumy i pistoletu praktycznego bocznego zapłonu...

Awatar użytkownika
wodnikszuwarek
Posty: 174
Rejestracja: 2015-09-05 15:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: Sekcja dynamiczna

Post autor: wodnikszuwarek » 2016-03-08 16:41

Aby zacząć strzelać IDPA ,albo IPSC trzeba się zapoznać i nauczyć przepisów obowiązujących w tych dyscyplinach potem nauczyć się posługiwać bronią .W tych dyscyplinach obowiązuje zasada -szybko ,celnie nic kosztem dokładności żeby to robić trzeba się nauczyć przemieszczania się z załadowaną bronią po torze szybkiej wymiany magazynków i celnego strzelania o to wszystko ujęte w stalowe ramy zasad bezpieczeństwa nie dopuszczające najmniejszych błędów .Wspomniany tu test Czumy to zaledwie malusieńka namiastka dynamiki i stosując tu przepisy IPSC co drugi zawodnik na zawodach które się odbyły powinien dostać DQ.
Na początek proponuje pojechać na dynamiczne zawody ,zobaczyć co tam się robi i wtedy zdecydować czy chce się inwestować w dość drogi sprzęt i naprawdę spore ilości amunicji czy zostać przy strzelaniu tarczowym I nie piszę tego by kogoś zniechęcić do tego sportu a wręcz odwrotnie sam bawię się w to od 10 lat i tym którzy będą w to chcieli się bawić na poważnie mogę co nieco podpowiedzieć.

Awatar użytkownika
Rafał Poleszak
Posty: 247
Rejestracja: 2015-06-17 07:18
Kontakt:

Re: Sekcja dynamiczna

Post autor: Rafał Poleszak » 2016-03-08 22:54

oj tam oj tam

Po pierwsze - Primo
nie każdy kto chce postrzelać inaczej niż tarczowo mysli o tym aby zostać zawodnikiem IPSC, chodzi o rekreację
U mnie w klubie też wiem że 80% trenujących nigdy nie będzie walczyć na zawodach ale to nie znaczy że nie mogą sobie posparrować

Po drugie - Primo
"z całym szacunkiem ale IPSC i IDPA to naprawdę trudna sztuka, a większość z tych co o tym wspominają ma niewielkie umiejętności, wiedzę choć duże samozaparcie"
- nie chodziło mi o początkujących początkujących ale o takich którzy trochę strzlają, może nawet mają swoją broń i chcą się pobawić w namiastkę strzelania dynamicznego. Poza tym sam jestem trenerem i wiem że podstawy to kwestia zasadnicza ale znów nie chodzi o szkolenie wyczynowców

Po trzecie - Primo
"No i jeszcze sugeruję zaopatrzyć się w odpowiednią ilość amunicji.
Z jedną paczką to nawet nie za bardzo jest o czym gadać, a znając podejście na początku, dwie paczki starczą góra na 15 minut :)....... :)"
- i ponownie przywołuję tutaj słowo re-kre-ac-ja kto będzie chciał to sobie wystrzeli 3 magazynki po 5 naboi, a kto będzi miał kasę to wywali 150szt

na koniec taki mały kwiatek, nie wiem jak wy ale ja w sytuacji zagrożenia koszyk rzuciłbym na ziemię:)
https://www.youtube.com/watch?v=9zL9XJtcLZY
Meblarz www.Edus-Meble.pl
Instruktor TKD www.tkd.rybnik.pl
Nauczyciel j. angielskiego

ODPOWIEDZ