Nowe logo klubu

Dział techniczny
Awatar użytkownika
KrzysztofK
Posty: 180
Rejestracja: 2015-09-09 15:26
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowe logo klubu

Post autor: KrzysztofK » 2015-12-13 19:44

Najpierw niech zarząd przedyskutuje czy w ogóle chce coś zmieniać. Ja zmieniłem tą nieszczęsną tarczę
Przy okazji przypomnę sobie trochę PS-a
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
KrzysztofK
Posty: 180
Rejestracja: 2015-09-09 15:26
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowe logo klubu

Post autor: KrzysztofK » 2015-12-13 20:04

Albo takie - inna czcionka czarnego koloru
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
KrzysztofK
Posty: 180
Rejestracja: 2015-09-09 15:26
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowe logo klubu

Post autor: KrzysztofK » 2015-12-13 23:36

zabawy ciąg dalszy...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Paweł Wilf
Posty: 15
Rejestracja: 2014-10-14 20:29
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowe logo klubu

Post autor: Paweł Wilf » 2015-12-14 11:33

Jeden głos na NIE.
Proszę, nie róbcie z sympatycznego loga naszego klubu jakiejś państwowej pieczęci urzędowej.
Pragnę też przypomnieć, że użycie symboli narodowych (np. orła) narzuca zobowiązania ustawowe, czyli zakaz ich wykorzystania na przedmiotach przeznaczonych do obrotu handlowego. Od razu mamy problem z koszulkami czy kalendarzem. Chyba, że się mylę.

Nasz orzeł ma w sobie coś ze smoka wawelskiego. Przekaz zupełnie wyjątkowy i bardzo sympatyczny.
Ogólna kompozycja jest i fajna i przemyślana. Ktoś kiedyś odwalił solidny kawałek roboty. Logo jest dobrze widoczne i przejrzyste bez względu na poziom skalowania. Nie odchudzajcie orła, bo nam zniknie jak kijanka !
Mógłbym się tylko przyczepić do motywu szabel, ale to też dodaje klimatu całości. I raczej nie burzy przekazu. Nigdy nie słyszałem aby ktoś się dopytywał czy mamy sekcję szermierki...

Podsumowując - obecne logo jest JASNE, UNIKALNE, SYMPATYCZNE i... ROZPOZNAWALNE w całym regionie.
Sorki, ale państwowy orzeł plus trochę tekstu mają w swoich logach dziesiątki służb i organizacji. Jak jeszcze przegniemy z kolorami to mogą nas zacząć mylić z jakimś innym czymś...
Obrazek

Pozdrawiam czytających, kiedyś w końcu trzeba było się odezwać,

PW

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Nowe logo klubu

Post autor: TommyT » 2015-12-14 12:41

Miałem (chciałem) się nie odzywać, ale skoro Paweł (i nie tylko) już poruszył ;):
Przy całym szacunku dla Waszej pracy wkładanej w projekty, się zapytam: czy jest sens?
Jakie to są głosy, które pytaja o nowe logo? Bo przy ilości nowych (i starych) członków - z pewnością znajdzie się paru, którym nie będzie się podobało logo i to obojętnie które.
Nie będzie się też podobał regulamin tak czy inny, zasady, prezes, zarząd, strzelnica, dojazd i co tam jeszcze.
Część z nich być może nawet będzie wiedziała jaką alternatywę zaproponować, po prostu stwierdzi - "mnie się nie podoba i trzeba to zmienić".
Piszę to dlatego, że logo klubu ma juz parę latek i w takim czy lekko zmienionym wcieleniu jest używane, na dokumentach, w internecie, wizytówkach, naszywkach i koszulkach czy chociażby tablicy informacyjnej.
Czy teraz głosami tych - no właśnie- ilu? - mamy to wszystko zmienić?

Z tego co napisałem, możecie wnioskować, że mnie aktualne logo nie przeszkadza.
Tak, wolałbym, żeby tam było więcej odniesień do strzelectwa, ale mogę z tym żyć.
A na pewno nie uważam, żeby było tak złe, żeby wymagało teraz gruntownej zmiany wszystkich tych elementów wymienionych powyżej (chociażby kilkunastu koszulek które ostatnio zamówiło i zapłaciło kilkunastu klubowiczów).

P.S. Nie wiem kto był jego pomysłodawcą (przypuszczam tylko) i nie miałem z jego tworzeniem nic wspólnego oprócz przetworzenia na wektory.
P.S. Osobom którym brakuje korony (chociaż MKS trochę ją zastępuje, ale rozumiem ich motywację), polecam poczytać trochę o heraldyce i orłach piastowskich - w szczególności hasło "Orzeł Piastów Górnośląskich", wraz z herbem Śląska. Coś Wam to przypomina?
Do tego ciekawostka z hasła z wiki (wiem, każdy może się wpisać) odnośnie Godła Rzeczypospolitej Polskiej:
Tradycja heraldyczna
[..]Również nieprawdziwe jest twierdzenie, że ukoronowanie orła oznacza niepełną suwerenność. Owszem, w zachodnioeuropejskiej heraldyce ukoronowanie przedstawianego na tarczy zwierzęcia czy postaci oznaczało zwykle zależność lenną. Ukoronowany Orzeł Biały przeciwnie, od początku symbolizował suwerenność Polski.[..] :)

Paweł Wilf
Posty: 15
Rejestracja: 2014-10-14 20:29
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowe logo klubu

Post autor: Paweł Wilf » 2015-12-14 13:33

Odnośnie korony, to warto wskazać, że nasz orzeł w logo klubowym wywodzi się z orła w logo LOK. Jego cel to nawiązanie do korzeni klubu, czyli przynależności do LOK.
Sam LOK do dzisiaj nie wpadł na to, żeby orła koronować i jak widać nie zamierza zmieniać tej wizualizacji w najbliższych latach, choć wywodzi się ona z 1962 roku.

Pozdrawiam,

PW

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Nowe logo klubu

Post autor: TommyT » 2015-12-14 13:51

Żeby nie przedłużać zabawy z "orłami".
Orzeł LOKowski też się od nich wywodzi (jako i nasze Godło).
herb.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
skoki
Posty: 148
Rejestracja: 2014-10-06 21:12

Re: Nowe logo klubu

Post autor: skoki » 2015-12-14 14:07

z powyższych konwersacji przeprowadzonych przez promil ( bo nawet procent się nie uzbiera) aktywnie czytających forum członków klubu wynika, że logo klubowe pozostanie bez zmian i temat można zamknąć.

Awatar użytkownika
KrzysztofK
Posty: 180
Rejestracja: 2015-09-09 15:26
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowe logo klubu

Post autor: KrzysztofK » 2015-12-14 14:39

Pytałeś Tomku - jakie to osoby?
Wychodzi na to, że tylko ja.
Zgadzam się, skoki - temat wyczerpany.
Mam tylko jedną prośbę - drukujmy duże zielone naszywki z logiem takim jak na forum, po to, aby było tylko jedno logo w klubie.
Jestem wyleczony i żadnych głosów już nie słyszę.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Nowe logo klubu

Post autor: TommyT » 2015-12-14 15:06

Te z "żółtym orłem" to jakaś zaszłość, którą Adolf rozdawał.
Ostatnio zmieniony 2015-12-14 17:04 przez TommyT, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ