Radom Sport i amunicja 223

o sprzęcie, broni i akcesoriach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rafał Poleszak
Posty: 247
Rejestracja: 2015-06-17 07:18
Kontakt:

Radom Sport i amunicja 223

Post autor: Rafał Poleszak » 2015-12-11 09:38

Mam dwa pytania
Czy ktos może się wypowiedzieć na temat karabinka Radom Sport. Czy duża różnica w stosunku do standardowego kalacha jeśli chodzi o walory użytkowe głównie strzelanie.
Pyt drugie do użytkowników amunicji 223 rem. Po ile obecnie ja kupujecie. Czy ktoś u nas ja elaboruje? Czy da się ją kupić w granicach 1-1.2 zl za szt? Wiem ze chodzą ponad 1.5 ale dlatego pytam na forum bo może ktos ma jakieś takie źródło zaopatrzenia
Meblarz www.Edus-Meble.pl
Instruktor TKD www.tkd.rybnik.pl
Nauczyciel j. angielskiego

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2038
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Radom Sport i amunicja 223

Post autor: TommyT » 2015-12-11 09:46

Strzelanie dużo przyjemniejsze. Celność porównywalna, chociaż strzela się łatwiej - więc łatwiej powinno być osiągnąć lepsze wyniki (ale z "cześki" wyniki powyżej 90pkt to norma - wystarczy popatrzeć na komunikaty KŻR).
Znam jedną osobę która próbowała elaboracji .223 i na razie zarzuciła - generalnie z elaboracją jest tak,że elraboracja karabinowa jest trochę bardziej skomplikowana niż pistoletowa, a jak chesz mieć wyniki na tarczy, to i do tego trzeba się przyłożyć.
Nie słyszałem ostatnio o cenie w granicy 1-1.1, raczej to będzie 1.4 i w górę. Oczywiście jeszcze jest pytanie co dostaniesz za tę cenę i jak Ci będzie latać w karabinie.

Grzegorz
Posty: 21
Rejestracja: 2015-02-03 13:52

Re: Radom Sport i amunicja 223

Post autor: Grzegorz » 2015-12-11 13:22

Bardzo dużej różnicy nie zauważyłem w strzelaniu z Beryla a np CZ z kompensatorem, ale wystrzeliłem z Beryla nie więcej jak 100szt.
Beryl to jednak trochę ulepszony kałach ale budowa podobna, więc sam nabój 223 aż tak dużo nie daje.
Co innego AR-y, jeszcze z płynnym regulowaniem ilości gazów, które trafiają na zamek, tam różnica jest już spora.

Z tego co wiem jest ostatnio problem z dostaniem amunicji 223, szczególnie w dobrej cenie. Znajomi kupowali S&B między 1,45 a 1,55 zł za sztukę.
W tym tygodniu Besthunters z Warszawy miał mieć dostawę amunicji Fiocchi 223, ale tam ciągle są jakieś opóźnienia, bo ta dostawa miała być już 2 tygodnie temu.
Cena miała być podobno 1,39 zł za sztukę.

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3806
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Radom Sport i amunicja 223

Post autor: tommi » 2015-12-11 14:22

przy czym fiocchi tez sa dwie garmatury, 55 i 62 gr, to druga podobna lepsza od pierwszej,
Jurek z Ozimka zgłaszał mi że jego beryl kruszy kryzę łuski amunicji sm, w naszym tego nie zauważyłem, mam amunicję sm w łuskach mosiężnych, pocisk fmj, chyba 55gr kupowane w cenie poniżej 1,5zł, mam tez trochę ammo tulamo 55 gr, która to kosztowała ponad rok temu ok 1zł, stalowe łuski, kolor łusek szary, pocisk fmj
obie amunicje o podobnym skupieniu w tym samym berylu klubowym, problemów nie widziałem, ale też jakiego super skupienia też nie było, co mozna było zauważyć w mr 23 Roberta na ten sam kaliber
lepszy komfort strzelania uzyskuje się z beryla bo:
-jest inny nabój o mniejszej zdolności przebijania niz tradycyjny 7,62x39
-inny system kolby, nieco amortyzowanej, na pewno regulowanej, w opcji regulowanej kolby bo jest tez skladana na bok, ale takiego nie używałem
-dla niekórych rączka przednia na łożu obecna w zestawie daje pewny uchwyt i lepsze osiągi
-lepsze skrzydełko bezpiecznika, znacznie wygodniejsze od ak/akm/akms, wiem da sie to do nich załozyć ale w berylu juz to jest
-mozliwośc elaboracji, z dobrym skutkiem o ile laborant to potrafi
-kupując ma sie prawie pewnośc że to nowy egzemplarz a nie restaurowany czy reanimowany przez rusznikarza

minusy beryla to:
-droższa amunicja
-amunicja mniej dostepna, niewielu kolegów ją posiada i w razie braku nie kazdy może pozyczyć
-cena w zakupie beryla jest wyższa niż ak
-brak elementów zamiennych na wtórnym rynku.
pozdrawiam Tommi

ODPOWIEDZ