Dokumenty do pozwolenia

Wszelkie pytania dotyczące dokumentów, klubu, członkostwa.
Awatar użytkownika
TomekK
Posty: 38
Rejestracja: 2021-03-05 21:35

Dokumenty do pozwolenia

Post autor: TomekK » 2023-02-07 12:04

Cześć,
mam kilka pytań odnośnie dokumentów do pozwolenia. Wszystko co się da będę słał przez epuap reszta listownie.

Złożyłem wniosek o wydanie pierwszej licencji, w systemie oczekuje, do klubu wysłane na @ dokumenty oraz potwierdzenie opłat. Ile mniej więcej trwa nadanie licencji? Chciałbym w czasie czekania zrobić już badania, ale ze względu na 3 miesięczną ważność nie chce żeby się okazało że ją stracą zanim dostanę decyzję.

Druga sprawa, statut LOK zassałem ze strony klubu, jak rozumiem ta wersja wystarczy czy mam się zaopatrzyć w wersję papierową.
To samo się tyczy zaświadczenia o członkostwie, wystarczy że klub mi prześle na @ czy też muszę się pofatygować po papier?

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 1744
Rejestracja: 2015-04-17 14:15
Lokalizacja: Smolniok
Kontakt:

Re: Dokumenty do pozwolenia

Post autor: woytas » 2023-02-07 12:56

Jedyne dokumenty jakie wysyłasz to:
wniosek
badania
zaświadczenie z klubu
licencja
patent
Zawsze możesz zawiesić postępowanie jeśli czegoś będzie Ci brakować - w trakcie zawieszenia badania nie tracą ważności.

Awatar użytkownika
MarcinŁ
Posty: 523
Rejestracja: 2016-12-14 16:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dokumenty do pozwolenia

Post autor: MarcinŁ » 2023-02-07 14:28

Spokojnie rób badania. Jeżeli złożyłeś wniosek to niebawem będziesz miał wystawioną licencję i będziesz mógł ściągnąć podpisany pdf, który wysyłasz ePUAPem. Nie musisz czekać na plastik.
W najgorszym - niezwykle mało prawdopodobnym - przypadku składasz wniosek bez licencji, a w terminie ważności posiadanych badań i od razu zawieszasz postepowanie, aż do czasu otrzymania licencji. Wtedy wznawiasz postępowanie i ją dołączasz. Nawet jeśli minie termin 3 miesięcy, to badanie było ważne w dacie jego złożenia i wszystko się zgadza.

pg94
Posty: 105
Rejestracja: 2021-09-21 20:16

Re: Dokumenty do pozwolenia

Post autor: pg94 » 2023-02-07 16:15

Oprócz wyżej wymienionych nie zapomnij załączyć dowodu wniesienia opłaty za wydanie pozwolenia/dopuszczenia oraz zdjęć w wymiarze 3x4cm.
Zauważ, że klasyczne zdjęcia do dowodu mają wymiary 3,5x4,5cm bodajże. Z tego co kojarzę to takie "nieco niewymiarowe" też przechodzą. Ja dla pewności przyciąłem je nożyczkami, bo mi się nie chciało nowych robić :mrgreen:

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 1744
Rejestracja: 2015-04-17 14:15
Lokalizacja: Smolniok
Kontakt:

Re: Dokumenty do pozwolenia

Post autor: woytas » 2023-02-07 17:31

Oczywiście zapomniałem dodać zdjęć i opłat.
Ale koledzy jak widać czujni.
I pamietaj o wniosku na dopuszczenie do posiadania broni.

Awatar użytkownika
Mateusz S.
Posty: 34
Rejestracja: 2022-11-23 10:46

Re: Dokumenty do pozwolenia

Post autor: Mateusz S. » 2023-03-14 11:06

TomekK pisze:
2023-02-07 12:04
Cześć,
mam kilka pytań odnośnie dokumentów do pozwolenia. Wszystko co się da będę słał przez epuap reszta listownie.

Złożyłem wniosek o wydanie pierwszej licencji, w systemie oczekuje, do klubu wysłane na @ dokumenty oraz potwierdzenie opłat. Ile mniej więcej trwa nadanie licencji? Chciałbym w czasie czekania zrobić już badania, ale ze względu na 3 miesięczną ważność nie chce żeby się okazało że ją stracą zanim dostanę decyzję.

Druga sprawa, statut LOK zassałem ze strony klubu, jak rozumiem ta wersja wystarczy czy mam się zaopatrzyć w wersję papierową.
To samo się tyczy zaświadczenia o członkostwie, wystarczy że klub mi prześle na @ czy też muszę się pofatygować po papier?
Cześć.
Jakie dokumenty (ewentualne skany/.PDF) wysyłałeś przez ePUAP a co dostarczyłeś fizycznie lub wysłałeś klasycznym listem do WPA Katowice?

Adriano
Posty: 34
Rejestracja: 2022-03-23 08:48

Re: Dokumenty do pozwolenia

Post autor: Adriano » 2023-03-14 11:46

Pytanie nie bezpośrednio do mnie, ale ja wysyłałem dokumenty 10 lutego, i wyszedłem z założenia, że skoro i tak muszę iść na pocztę z powodu zdjęć w formie fizycznej to wszystko wyślę tradycyjnie. Po tygodniu dostałem pismo z WPA że mam dosłać orygniały lub potwierdzone notarialnie patent i licencję, wydruk PDFa z PZSS nie wystarczy. Dosłałem te PDFy ePUAPem - są opatrzone podpisem kwalifikowanym więc ta forma jest akceptowalna.

Wysłać epuapem można wszystko, tylko zdjęcia muszą siłą rzeczy iść tradycyjnie, natomiast PDFy z PZSS koniecznie ePUAPem.

Awatar użytkownika
szopa-michal@tlen.pl
Posty: 125
Rejestracja: 2022-07-27 13:54

Re: Dokumenty do pozwolenia

Post autor: szopa-michal@tlen.pl » 2023-03-14 12:11

Można też przesłać dokumenty z podpisem kwalifikowanym (patent i licencja PZSS) nagrane na płycie CD i wsadzić w kopertę.

Awatar użytkownika
Mateusz S.
Posty: 34
Rejestracja: 2022-11-23 10:46

Re: Dokumenty do pozwolenia

Post autor: Mateusz S. » 2023-03-14 12:50

Adriano pisze:
2023-03-14 11:46
Pytanie nie bezpośrednio do mnie, ale ja wysyłałem dokumenty 10 lutego, i wyszedłem z założenia, że skoro i tak muszę iść na pocztę z powodu zdjęć w formie fizycznej to wszystko wyślę tradycyjnie. Po tygodniu dostałem pismo z WPA że mam dosłać orygniały lub potwierdzone notarialnie patent i licencję, wydruk PDFa z PZSS nie wystarczy. Dosłałem te PDFy ePUAPem - są opatrzone podpisem kwalifikowanym więc ta forma jest akceptowalna.

Wysłać epuapem można wszystko, tylko zdjęcia muszą siłą rzeczy iść tradycyjnie, natomiast PDFy z PZSS koniecznie ePUAPem.
OK, Dzięki.
Rozumiem, że skan orzeczeń lekarskie+psychologiczne w formie PDF też jest akceptowane przy korespondencji przez ePUAP, czy papierowy oryginał (jak zdjęcia) trzeba dostarczyć osobno?

Awatar użytkownika
TomekK
Posty: 38
Rejestracja: 2021-03-05 21:35

Re: Dokumenty do pozwolenia

Post autor: TomekK » 2023-03-14 14:30

Mateusz S. pisze:
2023-03-14 11:06
TomekK pisze:
2023-02-07 12:04
Cześć,
mam kilka pytań odnośnie dokumentów do pozwolenia. Wszystko co się da będę słał przez epuap reszta listownie.

Złożyłem wniosek o wydanie pierwszej licencji, w systemie oczekuje, do klubu wysłane na @ dokumenty oraz potwierdzenie opłat. Ile mniej więcej trwa nadanie licencji? Chciałbym w czasie czekania zrobić już badania, ale ze względu na 3 miesięczną ważność nie chce żeby się okazało że ją stracą zanim dostanę decyzję.

Druga sprawa, statut LOK zassałem ze strony klubu, jak rozumiem ta wersja wystarczy czy mam się zaopatrzyć w wersję papierową.
To samo się tyczy zaświadczenia o członkostwie, wystarczy że klub mi prześle na @ czy też muszę się pofatygować po papier?
Cześć.
Jakie dokumenty (ewentualne skany/.PDF) wysyłałeś przez ePUAP a co dostarczyłeś fizycznie lub wysłałeś klasycznym listem do WPA Katowice?
Przez ePUAP wysłałem wszystko wniosek, licencje oraz patent (ściągnięte z portalu), potwierdzenia wpłat, skan badań (orzecznik i psycholog) oraz skan zaświadczenia z klubu
Dodatkowo listem wysłałem oryginały badań orzecznik+psycholog, zaświadczenie z klubu oraz zdjęcia.

Dwa dni później miałem telefon z WPA że mam dosłać wniosek papierowy listem zwykłym ponieważ wg nich przesłanie przez ePUAP nie kwalifikuje się jako podpisany.

ODPOWIEDZ