Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Wszelkie pytania dotyczące dokumentów, klubu, członkostwa.
pg94
Posty: 105
Rejestracja: 2021-09-21 20:16

Re: Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: pg94 » 2023-02-04 01:22

_Krzysztof_91_ pisze:
2023-02-03 11:02
W tym wniosku jest błąd który skutkuje wymiana korespondencji z WPA. Odnośnie dopuszczenia, wnioskujesz o dopuszczenie na podstawie art.30 ust 1,1a UoBiA a nie pkt.1
Z tym dopuszczeniem to jest ogólnie głębszy temat.
Na wstępie polecę wszystkim świeżo robiącym papiery śledzenie tego oto wątku na forum braterstwa :
https://braterstwo.eu/tforum/t/198768?full
Ludzie na bieżąco opisują w nim swoje historyjki z WPA Katowice, można tam znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.
Gdy ja robiłem pozwolenie jakoś na przełomie maja/czerwca zeszłego roku to chwilę po wysłaniu wniosków, w ów wątku pojawiła się dyskusja na temat dopuszczenia. Część osób twierdziło, że zamiast powoływać się na ust. 1a art.30, powoływali się na ust. 1 art 30, ponadto nie doprecyzowali w wyjaśnieniu że chodzi o dopuszczenie do posiadania broni "PODCZAS UCZESTNICTWA, ORGANIZACJI LUB PRZEPROWADZANIA STRZELECKICH ZAWODÓW SPORTOWYCH", jak to można znaleźć w wielu wzorach wniosków. Część z tych osób dostało takie właśnie dopuszczenie "bez ograniczeń" czyli tej "formułki" o zawodach sportowych etc. Nie wiem jak sprawy mają się teraz. Może być tak, że dostaniesz taką decyzje jak wyżej a może być tak, że się będą o to szczypać i kazać pisać wniosek jeszcze raz. Być może zależy to od konkretnego pracownika.

LukasK
Posty: 267
Rejestracja: 2017-03-08 10:43

Re: Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: LukasK » 2023-02-08 00:00

O dopuszczeniu również czytałem. Należy doprecyzować konkretnie z jakiego artykułu itd. składamy (nie siedzę w prawie więc poprawnie tego nie nazwę z pamięci), ale jak wyżej wspomniane dzięki temu można dostać dopuszczenie bez wymogi organizacji wydarzeń sportowych co ciekawe. Warto doczytać, sprawdzić ten artykuł, paragraf, ustęp i odpowiednio wystąpić :). Na szybko nie znajdę konkretnych linków, ale sporo właśnie braterstwo na forum dyskusji miało.

Rozszerzenie - musi być ważny interes strony, brak przeciwwskazań dla interesu społecznego. Organ może zmienić decyzję własną. Przerabiałem niedawno. Generalnie 2 miesiące sprawa + miesiąc dodatkowy prawie na kolejne prostowanie, ale dostałem to o ile wnioskowałem (dwucyfrowe, gdzie nie ma 1 z przodu ;) ). Tak więc jest do osiągnięcia, ale trzeba się przygotować na rzetelne przygotowanie dowodów w opinii WPA (np. zawody, dyplomy itp.). Tutaj WPA Katowice jak dla mnie ostatecznie na plus za domknięcie sprawy zgodnie z wnioskiem.

Co do ilości tzw. na start/minimum to jak też piszą. Różne regiony, różne możliwości. Śledziłem swego czasu trendy, bo ktoś w internecie zbierał właśnie informacje co gdzie ile można dostać (rekordowe dobijają do 50 sztuk jak słyszałem już; gdy śledziłem wątek widziałem bez problemu po 35). Warto sprawdzić dla Katowic, ale ostatnio było nadal 10+6 popularne.

Jeśli masz pewne dowody (udokumentowane treningi, może starty w zawodach bez/z licencją) to jest możliwość wystąpienia o więcej niż "minimum na start" - wykazując odpowiednie zaangażowanie, potrzeby organ będzie miał dowód, że jest to potrzebne.

Adriano
Posty: 34
Rejestracja: 2022-03-23 08:48

Re: Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: Adriano » 2023-02-08 21:13

_Krzysztof_91_ pisze:
2023-02-03 11:02
W tym wniosku jest błąd który skutkuje wymiana korespondencji z WPA. Odnośnie dopuszczenia, wnioskujesz o dopuszczenie na podstawie art.30 ust 1,1a UoBiA a nie pkt.1
Na pewno ma być wspomniany ust. 1a?
Tutaj temat rozebrany na czynniki pierwsze - https://braterstwo.eu/tforum/t/301954 i z tego co czytam, powołując się na Art. 30 ust 1a, WPA Katowice potrafi wydać decyzję o dopuszczeniu z ograniczeniami, tzn. do posiadania broni palnej podczas uczestnictwa, organizacji lub przeprowadzania strzeleckich zawodów sportowych
Mówią tam, żeby wnioskować na podstawie Art 30. ust 1. - o 1a nie wspominać. Hm...

pg94
Posty: 105
Rejestracja: 2021-09-21 20:16

Re: Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: pg94 » 2023-02-09 16:20

Adriano pisze:
2023-02-08 21:13
_Krzysztof_91_ pisze:
2023-02-03 11:02
W tym wniosku jest błąd który skutkuje wymiana korespondencji z WPA. Odnośnie dopuszczenia, wnioskujesz o dopuszczenie na podstawie art.30 ust 1,1a UoBiA a nie pkt.1
Na pewno ma być wspomniany ust. 1a?
Tutaj temat rozebrany na czynniki pierwsze - https://braterstwo.eu/tforum/t/301954 i z tego co czytam, powołując się na Art. 30 ust 1a, WPA Katowice potrafi wydać decyzję o dopuszczeniu z ograniczeniami, tzn. do posiadania broni palnej podczas uczestnictwa, organizacji lub przeprowadzania strzeleckich zawodów sportowych
Mówią tam, żeby wnioskować na podstawie Art 30. ust 1. - o 1a nie wspominać. Hm...
Toć pisałem o tym 2 posty wyżej... :oops:

Adriano
Posty: 34
Rejestracja: 2022-03-23 08:48

Re: Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: Adriano » 2023-02-09 18:56

pg94 pisze:
2023-02-09 16:20
Toć pisałem o tym 2 posty wyżej... :oops:
Istotnie :oops:
Tylko ja po lekturze tego wątku byłem przekonany, że zazwyczaj dostaje się dopuszczenie bez żadnych ograniczeń i nagle w połowie zeszłego roku WPA Katowice zaczęło wydawać z ograniczeniem z powodu tego ust. 1a.

Ja napisałem tak
Obrazek
i mam nadzieję dostać dopuszczenie bez ograniczeń

pg94
Posty: 105
Rejestracja: 2021-09-21 20:16

Re: Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: pg94 » 2023-02-09 22:47

Adriano pisze:
2023-02-09 18:56
pg94 pisze:
2023-02-09 16:20
Toć pisałem o tym 2 posty wyżej... :oops:
Istotnie :oops:
Tylko ja po lekturze tego wątku byłem przekonany, że zazwyczaj dostaje się dopuszczenie bez żadnych ograniczeń i nagle w połowie zeszłego roku WPA Katowice zaczęło wydawać z ograniczeniem z powodu tego ust. 1a.

Ja napisałem tak
Obrazek
i mam nadzieję dostać dopuszczenie bez ograniczeń
Wydaje mi się, że już znacznie wcześniej niż w połowie zeszłego roku dawali decyzję z takim wpisem, tylko po prostu wcześniej jakoś specjalnie nikt publicznie nie drążył tematu na forach.
Wiadomo, lepiej mieć bez żadnych ograniczeń ale zauważ, że w praktyce za dużo na tym nie tracisz, jeśli oczywiście nie zamierzasz pracować w ochronie i nosić broń na świadectwo.
"Zawody sportowe" nie są definiowane w ubojce ani żadnym rozporządzeniu. Możesz samemu zorganizować sobie takie "zawody" przy każdorazowym wypadzie na strzelnice i strzelać w nich samemu.
Co do pracy w ochronie to słyszałem o ludziach, którzy nawet z takim ograniczeniem noszą broń pracodawcy i nikt specjalnie nie robi z tego problemu. No niby tak nie można, ale w praktyce w razie kontroli, kto sprawdzi co masz na decyzji wpisane? W samej książeczce nie ma takiego wpisu.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: TommyT » 2023-02-09 23:21

pg94 pisze:
2023-02-09 22:47
W samej książeczce nie ma takiego wpisu.
Niestety bywa.

pg94
Posty: 105
Rejestracja: 2021-09-21 20:16

Re: Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: pg94 » 2023-02-09 23:36

TommyT pisze:
2023-02-09 23:21
pg94 pisze:
2023-02-09 22:47
W samej książeczce nie ma takiego wpisu.
Niestety bywa.
Ooo to nie wiedziałem. Ja takiego nie mam :P
Jak widać, procedury się zmieniają co chwilę. Pomimo, że ustawa taka sama przez dłuższy czas.

Awatar użytkownika
Mumin
Posty: 170
Rejestracja: 2019-03-15 23:09
Lokalizacja: Knurów

Re: Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: Mumin » 2023-02-10 01:36

Dziewczyny i chłopcy, ale przeczytaliście odpowiednie punkty z ustawy, czy tylko dyskusje na forach? Bo w Art.30 p.1 jest wymóg "oraz zatrudnieniu przez te podmioty". A punkt 1a. ma wprost napisane "podczas uczestnictwa, organizacji lub przeprowadzania strzeleckich zawodów sportowych." O czym tu dyskutować??

Jak ktoś potrzebuje dopuszczenia do pracy jako ochroniarz, to niech się zatrudni jako ochroniarz, co ma do tego klub??

Adriano
Posty: 34
Rejestracja: 2022-03-23 08:48

Re: Wzór wniosku o wydanie pozwolenia

Post autor: Adriano » 2023-02-10 10:18

Przeczytaliśmy, jesteśmy świadomi treści ustawy. A dyskutować jest o czym bo sprawa jest niejednoznaczna. Mimo braku zatrudnienia w przedmiotowym podmiocie, jedni dostają dopuszczenie, a inni dopuszczenie przy organizacji zawodów - to jest chyba różnica.

ODPOWIEDZ