Pytania i propozycje do nowego zarządu MKS LOK Rybnik

Wszelkie pytania dotyczące dokumentów, klubu, członkostwa.
Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3809
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Pytania i propozycje do nowego zarządu MKS LOK Rybnik

Post autor: tommi » 2015-09-21 06:21

Szanowni Koledzy,
w tym wątku zachęcam do umieszczania Waszych wniosków, spostrzeżeń i pytań do zarządu.
Nie zawsze jest okazja porozmawiać, a już na pewno w szerszym gronie, więc może tą drogą możemy poznać Wasze zdanie. :)
pozdrawiam Tommi

Guregoru
Posty: 19
Rejestracja: 2015-09-08 13:14
Lokalizacja: SG

Re: Pytania i propozycje do nowego zarządu MKS LOK Rybnik

Post autor: Guregoru » 2015-10-04 21:48

1. Czemu forum stoi na silniku php (czyli najgorszym możliwym) a nie smf (czyli najpopularniejszym)?
2. Czy macie już jakiś plan szkoleń dla nowych strzelców? Bo 3 strzały próbne i 10 ocenianych na 25 metrów dla kogoś kto jest w tym świeżakiem działa raczej zniechęcająco
3. Czy będą w klubie porobione różne sekcje?
Nie ma czegoś takiego jak niebezpieczna broń. Są tylko niebezpieczni ludzie.

Najważniejszym elementem każdej broni jest głowa jej użytkownika.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2039
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Pytania i propozycje do nowego zarządu MKS LOK Rybnik

Post autor: TommyT » 2015-10-05 10:49

Nie odpowiem na wszystko, ale:
Ad 1. - jest to kwestia gustu. Jest wiele for postawionych na php.Niektóre są skonfigurowane lepiej inne gorzej. Działamy na tym, na czym ktoś, w ramach swojego wolnego czasu i zasobów, był w stanie postawić forum. Być może kiedyś sytuacja dojrzeje do zmian.
Ad 2. - to akurat pytanie bardziej do Bogdana, ale jeśli chodzi o plan, to chodzi o indywidualne podejście do strzelca czy to, że za mało strzałów? Biorąc pod uwagę szybko zapadający zmierzch, do czasu przejścia na treningi sobotnie, raczej nie będzie znacząco więcej strzelania skoro i tak w dwóch turach się to odbywa.
Ad 3. - w pewien nieformalny sposób już się wiążą - so osoby którym bardziej leży typowo sportowe strzelanie, innym dynamika, innym dyscypliny kżr - i umawiają się razem na wspólne strzelanie.

Chrzysztof
Posty: 53
Rejestracja: 2015-08-01 11:11
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pytania i propozycje do nowego zarządu MKS LOK Rybnik

Post autor: Chrzysztof » 2015-10-05 14:11

TommyT pisze:Nie odpowiem na wszystko, ale:
jeśli chodzi o plan, to chodzi o indywidualne podejście do strzelca czy to, że za mało strzałów?
Wydaje mi się, że chodzi o to, że nowi strzelcy powinni zaczynać strzelanie z pistoletu z odległości 10 metrów, potem 15 a dopiero potem 25m. Bo jeśli z 25m ktoś raz trafia w tarczę to jest to bardzo słaba informacja zwrotna i niewiele się nauczy.
MKS LOK Rybnik & Grupa Strzelecka Gliwice

Guregoru
Posty: 19
Rejestracja: 2015-09-08 13:14
Lokalizacja: SG

Re: Pytania i propozycje do nowego zarządu MKS LOK Rybnik

Post autor: Guregoru » 2015-10-05 14:26

TommyT pisze:Nie odpowiem na wszystko, ale:
Ad 1. - jest to kwestia gustu. Jest wiele for postawionych na php.Niektóre są skonfigurowane lepiej inne gorzej. Działamy na tym, na czym ktoś, w ramach swojego wolnego czasu i zasobów, był w stanie postawić forum. Być może kiedyś sytuacja dojrzeje do zmian.
Ad 2. - to akurat pytanie bardziej do Bogdana, ale jeśli chodzi o plan, to chodzi o indywidualne podejście do strzelca czy to, że za mało strzałów? Biorąc pod uwagę szybko zapadający zmierzch, do czasu przejścia na treningi sobotnie, raczej nie będzie znacząco więcej strzelania skoro i tak w dwóch turach się to odbywa.
Ad 3. - w pewien nieformalny sposób już się wiążą - so osoby którym bardziej leży typowo sportowe strzelanie, innym dynamika, innym dyscypliny kżr - i umawiają się razem na wspólne strzelanie.
1. Problem w tym właśnie, że to forum nie jest skonfigurowane w żaden sposób tylko po prostu działa jako standardowy php. Pomyślcie o zmianie bo przejrzystość/czytelność forum ma zdecydowany wpływ na ilość osób zarejestrowanych na danym forum ;)
2. Chodzi o sam plan szkolenia strzelca. Strzelanie na odległość 25 metrów to totalna porażka i wywalanie pieniędzy w błoto dla osób, które mają broń 2, 3 czy 5 raz w ręku. Takie coś może tylko zniechęcać. Nie rozumiem też "ocenienia" strzałów... Z tego co wiem najpierw robi się skupienie a nie strzela "na punkty". Osoba, która na 10 strzałów trafi w tarcze może raz (jeżeli będzie miała broń w ręku po raz pierwszy to chyba fartem, szczególnie przy stanie broni "klubowej") zniechęci się bardzo szybko to raz. Drugą sprawą jest to że jak taka osoba ma wiedzieć jakie robi błędy jeżeli:
a) nie widzi w co trafia po każdym strzale bo ciężko zaobserwować każde trafienie z odległości 25 metrów
b) nie ma na strzelnicy nikogo kto stoi i mówi "robisz źle to i tamto" bo strzela 10 osób na raz a jest tylko 1 prowadzący...
W ogóle strzelanie na 25 metrów dla osób, które robią to po raz pierwszy nawet mając prowadzącego za plecami to taka trochę porażka jest według mnie bo co to ma celu? Chyba nie wyrabianie celności...
Ps. jest to taka moja luźna uwaga po tym co zaobserwowałem jak byłem na 2-3 treningach. Nie odbierajcie tego jak wyrzucanie komuś błędów czy zachowywanie się na zasadzie "ja wiem lepiej". Po prostu uważam, że takie prowadzenie strzelania może więcej osób zniechęcić niż zachęcić do rozwijania się w tym kierunku a chyba nie o to nam/Wam chodzi prawda? No i szczerze widziałem i brałem udział w różnych treningach/szkoleniach i coś takiego widziałem po raz pierwszy w życiu.
3. Ok. Jasne ;)
Nie ma czegoś takiego jak niebezpieczna broń. Są tylko niebezpieczni ludzie.

Najważniejszym elementem każdej broni jest głowa jej użytkownika.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2039
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Pytania i propozycje do nowego zarządu MKS LOK Rybnik

Post autor: TommyT » 2015-10-05 15:06

Ad2. - Pamietaj proszę, że to nie są treningi mające na celu kształcić zawodników. To są treningi nastawione - i taki jest ich podstawowy cel - na naukę bezpiecznego posługiwania się bronią, zgodnie z przepisami PZSS oraz z uwzględnienieniem zasad z jakimi najczęściej można spotkać się na zawodach rozgrywanych w klubie.
Nie wiem na których treningach byłeś - piszesz o 2-3, ale nie jest prawdą to co piszesz, że nikt nie podpowiada co jest robione źle. Również nt. lunet do obserwacji tłumaczy się praktycznie na każdym spotkaniu. A na 25m nawet nasz 12letni kolega zupełnie fajnie sobie radzi...

Generalnie nie chciałbym wywoływać tutaj dyskusji - bo nie o tym ma traktować wątek. Dobrze że napisałeś jaki jest Twój odbiór i oczekiwania.
Jeśli masz ochotę, możemy na ten temat porozmawiać - mam nadzieję jutro po 18tej zjawić się w klubie.
Zapraszam.

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 1746
Rejestracja: 2015-04-17 14:15
Lokalizacja: Smolniok
Kontakt:

Re: Pytania i propozycje do nowego zarządu MKS LOK Rybnik

Post autor: woytas » 2015-10-05 15:22

Zacznij od pneumatyka na 10 metrów w klubie - za darmo. Nauczysz się trafiać w tarczę.
Na treningi na Paruszowiec chodzą osoby z różnym stażem i generalnie jeśli jest Bogdan to za każdym razem jest strzelanie pod patent. Ja wolałbym strzelać co innego bo patent już mam (nie tylko zresztą ja tak uważam) - ale dostosowuję się. Bo jakiegokolwiek treningu nigdy nie za dużo. I tak jak pisał TommyT - uczymy się bezpiecznego obchodzenia z bronią, uczymy się zasad i regulaminów przydatnych potem na zawodach.

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3809
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Pytania i propozycje do nowego zarządu MKS LOK Rybnik

Post autor: tommi » 2015-10-05 15:47

Koledzy, trener/instruktor wie w jaki sposób prowadzić trening, jakiego efektu oczekiwać od strzelca nowego lub wprawionego
niech wam się nie wydaje, że jesteście pierwsi których szkolimy, czy gorsi od tych których szkoliliśmy
Panowie posłuchajcie co ma do powiedzenia trener i tego się trzymajcie, nie miejcie dobrych pomysłów nie mając doświadczenia czy choćby wiedzy w tym temacie.

Dla porównania powiem, że zawodnik na poziomie kadry narodowej w ciągu 8 godzin treningu oddaje góra 5 strzałów z amunicją, wiec ilośc oddanych strzałow nie odzwierciedla poziomu wyszkolenia, raczej jest odwrotnie proporcjonalnie.
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
Bogdan
Posty: 919
Rejestracja: 2014-10-17 08:54

Re: Pytania i propozycje do nowego zarządu MKS LOK Rybnik

Post autor: Bogdan » 2015-10-05 16:10

Do Guregoru.
W sprawie zawalenia metodyki w Twoim przypadku to Masz rację. Zachęcam do kontaktu w realu. Chętnie pomogę w ramach skromnych możliwości opanować Ci podstawy strzelectwa. Najpierw technika strzału: postawa, zgranie przyrządów, trzymanie broni, celowanie, oddech,praca na spuście, statyka, zach. po strzale. To wszystko oczywiście na pneumatyku. Zachęcam też do kupna stopera i własnej lunety.
Nasz klub posiada licencję PZSS na uprawianie strzelectwa sportowego, żadnej innej. W związku z tym aby zdobyć patent i licencję zawodnika PZSS musimy szkolić w strzelectwie sportowym. Przynajmniej na etapie podstawowym. Jesteśmy też klubem LOK, więc szkolimy (ale po okresie podstawowym) w celu podniesienia obronności kraju.
To co pisze Wojtas, też mi leży na sercu. Rozwiązaniem może tylko być podzielenie treningów na grupy, podstawową i zaawansowaną. Każda będzie pracować osobno i wtedy zajęcia będą bardziej interesujące, chociaż zadowolić wszystkich nawet nie próbuję ;)

Awatar użytkownika
Rafał Poleszak
Posty: 247
Rejestracja: 2015-06-17 07:18
Kontakt:

Re: Pytania i propozycje do nowego zarządu MKS LOK Rybnik

Post autor: Rafał Poleszak » 2015-10-05 16:17

Z innej beczki, Czy można w jednym klubie zmieścić w statucie charakter sportowy i kolekcjonerski? Jeśli tak to czy zarząd przewiduje taką ewentualność w przyszłości?
Meblarz www.Edus-Meble.pl
Instruktor TKD www.tkd.rybnik.pl
Nauczyciel j. angielskiego

ODPOWIEDZ