Pytanie o karabin .22

o sprzęcie, broni i akcesoriach
Awatar użytkownika
Noigel
Posty: 154
Rejestracja: 2018-02-28 21:18

Pytanie o karabin .22

Post autor: Noigel » 2019-04-08 19:39

Cześć,
Pytanie laika, nie śmiejcie się proszę.
Zastanawiam się nad wyborem karabinu .22 ale nie rozumiem do końca jednej rzeczy, mianowicie przyrządy celownicze.
Czy karabin typu poniżej jest przystosowany WYŁĄCZNIE do optyki np
CZ 455 THUMBHOLE
A karabin CZ 455 Jaguar to przyrządy mechaniczne ?
Bardzo podoba mi się osada z typu Thumbhole ale z tego co rozumiem w mechanicznych przyrządach nie występuje.
Kupić karabin z magazynkiem na 5 nabojów? Aktualnie wszystkie karabinki CZ .22 są na magazynki. Jakie są konsekwencje takiego wyboru (starty, zawody itp) czy lepiej szukać innej marki bez maga?
Czy możecie polecić tego typu karabin z przyrządami mechanicznymi, chcę kupić nowy (nie wiem na co zwrócić uwagę i boję się kupować używanego bo pewnie wcisną szrota), najlepiej za około 2 tys zł.
P.S. Sporo ludzi twierdzi że stary Anschutz będzie naj naj, ale wydaje mi się że CZ robiąca furorę swoimi Sh, też nie odbiega swoimi karabinkami.
Co myślicie ?

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Pytanie o karabin .22

Post autor: tommi » 2019-04-08 20:44

Samochody Kia są fajne , nowoczesne, innowacyjne, są super.
Ale jak będziesz chciał coś dobrego, sprawdzi ego, markowego ,coś co ma renomę. Tak kupisz mercedesa. Nawet jak będzie biały ( sic).
Ten Mercedes to anschutz ( ale Mercedes z najlepszych lat produkcji). Cz nie są złe, też mają dobre parametry ale jak to powiedzieć ? Nie widać ich na olimpiadach. A anschutzow jest mało bo przeważają fwb i walthery.
A jak by mnie było stać to bym właśnie kupil walthera.
Jednak do rekreacji cz w zupełności wystarczy.
Należy jednak pamiętać że karabinek sportowy na naszej strzelnicy strzelamy bez magazynka.
Wszystko zależy co chcesz strzelać? Jeśli wszystko to nie ma takiego karabinu. Nie ma karabinu wszechstronnego.
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
MarcinŁ
Posty: 525
Rejestracja: 2016-12-14 16:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Pytanie o karabin .22

Post autor: MarcinŁ » 2019-04-08 21:09

Nie jestem jakoś specjalnie doświadczony w tych sprawach. Znaczy w boczniakach, ale jeśli miałbyś brać CZ, to raczej szukaj w najnowszej serii 457.
Trochę czytałem zagraniczne fora i generalnie CZ jest tam bardzo doceniane, także USA. Odniosłem wrażenie, że anschutz pełni rolę apple...

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Pytanie o karabin .22

Post autor: tommi » 2019-04-08 21:11

Raczej Dell
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
Noigel
Posty: 154
Rejestracja: 2018-02-28 21:18

Re: Pytanie o karabin .22

Post autor: Noigel » 2019-04-08 21:28

ok, CZ 457 jest w wersji LUX i Premium z mechanicznymi przyrządami celowniczymi. W klubie strzelamy z przeziernika/dioptra. Czyli muszę dokupić i zamienić mechaniczne na diopter ?

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Pytanie o karabin .22

Post autor: TommyT » 2019-04-08 21:40

Nie musisz, a poza tym diopter to też mechaniczne.
Dioptera używamy bo jest dokładniejszy w celowaniu niż mucha ze szczerbiną.

Awatar użytkownika
Bogdan
Posty: 919
Rejestracja: 2014-10-17 08:54

Re: Pytanie o karabin .22

Post autor: Bogdan » 2019-04-09 02:19

Twoje pytania i wyobrażenia na temat karabinu sportowego przypominają moje kilka lat temu.
Zachęcam do rozejrzenia się w śród kolegów na zawodach. Pogadaj, każdy chętnie pochwali się swoim sprzętem. Każdy powie coś innego, ale suma informacji bezcenna. W końcu Ty decydujesz.

Awatar użytkownika
Noigel
Posty: 154
Rejestracja: 2018-02-28 21:18

Re: Pytanie o karabin .22

Post autor: Noigel » 2019-04-09 06:21

to widzimy się w niedziele, pozawracam Wam gitare :)

Awatar użytkownika
MarcinŁ
Posty: 525
Rejestracja: 2016-12-14 16:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Pytanie o karabin .22

Post autor: MarcinŁ » 2019-04-09 07:40

tommi pisze:Raczej Dell
Aż taki shit? :?

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: Pytanie o karabin .22

Post autor: adriankolodziej » 2019-04-10 06:13

tommi pisze:Samochody Kia są fajne , nowoczesne, innowacyjne, są super.
Ale jak będziesz chciał coś dobrego, sprawdzi ego, markowego ,coś co ma renomę. Tak kupisz mercedesa. Nawet jak będzie biały ( sic).
Ten Mercedes to anschutz ( ale Mercedes z najlepszych lat produkcji). Cz nie są złe, też mają dobre parametry ale jak to powiedzieć ? Nie widać ich na olimpiadach. A anschutzow jest mało bo przeważają fwb i walthery.
A jak by mnie było stać to bym właśnie kupil walthera.
Jednak do rekreacji cz w zupełności wystarczy.
Należy jednak pamiętać że karabinek sportowy na naszej strzelnicy strzelamy bez magazynka.
Wszystko zależy co chcesz strzelać? Jeśli wszystko to nie ma takiego karabinu. Nie ma karabinu wszechstronnego.
Akurat porównanie z samochodami nietrafione :lol: Innowacyjnym samochodem jest Tesla, a nie KIA. KIA jest samochodem wytrzymałym i niczym nie odbiega od swoich konkurentów. Mercedes to marka samochodów luksusowych. Nikogo już nie obchodzi wytrzymałość samochodów. Producenci wiedzą, że większość z nas wymienia wozy co 5-10 lat. Dlatego ludzie patrzą na coś innego np. moc, wykończenie, wrażenie z jazdy.

Tak samo bawi mnie porównywanie nowych Anschutzów do starych, czy Vostocków do nowych anchutzów.

Takie porównanie robi się, gdy:
a) nie masz kasy, aby kupić nowego Anschutza (jakbyś miał nieograniczony budżet to czy cena miałaby znacznie? Raczej nie...Nikt by się nie bawił w sprzęt który ma 30 lat. Szukałbyś tego, który Ci pasuje.)
b) nie masz umiejętności i wtedy nie ma znaczenia lepszy sprzęt (i to jest rozsądne podejście)

Na naszych zawodach starczy nawet TOZ za 400 zł. Dobry strzelec pokona nas wszystkich. Gdy rywalizujesz z najlepszymi na świecie wszyscy są na podobnym poziomie. Taki zawodnik musi mieć najwyższej jakości sprzęt i nie interesuje go cena, czy wytrzymałość. Po pierwsze to nie on płaci za sprzęt, a po drugie nie wygra z kimś kto ma podobne umiejętności, a 10 razy lepszy sprzęt. Na pewnym poziomie wszystko ma znaczenie (nawet to, czy piłeś 30 minut temu wodę gazowaną).

ODPOWIEDZ