REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Wszelkie pytania dotyczące dokumentów, klubu, członkostwa.
Awatar użytkownika
KrzysztofK
Posty: 180
Rejestracja: 2015-09-09 15:26
Lokalizacja: Rybnik

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: KrzysztofK » 2019-02-19 12:01

adriankolodziej pisze:Nie mamy pojęcia jakimi pieniędzmi dysponuje klub
Krzysiek nie masz upoważnienia od Zarządu dzielenia się publicznie takimi informacjami. Jeśli Zarząd zdecyduje, że upubliczniamy takie info, wtedy możesz.
Na razie wycinam. TT

Niewątpliwie jesteśmy dobrze wyposażeni. Dlatego pora postawić na jakość.
Także jestem tego zdania. Dość już marnej jakości sprzętu. Trzeba tylko ułożyć zasady jego użyczania, co przy odrobinie zaangażowania i chęci nie powinni być problemem. Dobry sprzęt z jednej strony i odpowiedzialność finansowa za jego uszkodzenie lub zniszczenie z drugiej. Nie może być tak, że sprzęt jest traktowany jak widły. Coś za coś.

Nie jest to niczym dziwnym, że próbuję „zarazić” moim pomysłem kilka osób. Żeby zaangażować ludzi w jakieś przedsięwzięcie to trzeba najpierw sprawdzić czy nie jestem odosobniony z moją wizją. A żeby się tego dowiedzieć to trzeba rozmawiać. W klubie są same dorosłe (z nielicznymi wyjątkami) osoby, które doskonale wiedzą, co by się w klubie przydało. Siła klubu tkwi w jego klubowiczach. Każdy ma jakiś pomysł na klub. Dzięki takim pomysłom klub żyje i się rozwija.

jaroslawharazim
Posty: 6
Rejestracja: 2017-11-05 23:30
Lokalizacja: Racibórz

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: jaroslawharazim » 2019-02-19 21:26

KrzysztofK pisze:
adriankolodziej pisze:Nie mamy pojęcia jakimi pieniędzmi dysponuje klub
Krzysiek nie masz upoważnienia od Zarządu dzielenia się publicznie takimi informacjami. Jeśli Zarząd zdecyduje, że upubliczniamy takie info, wtedy możesz.
Na razie wycinam. TT

Niewątpliwie jesteśmy dobrze wyposażeni. Dlatego pora postawić na jakość.
Także jestem tego zdania. Dość już marnej jakości sprzętu. Trzeba tylko ułożyć zasady jego użyczania, co przy odrobinie zaangażowania i chęci nie powinni być problemem. Dobry sprzęt z jednej strony i odpowiedzialność finansowa za jego uszkodzenie lub zniszczenie z drugiej. Nie może być tak, że sprzęt jest traktowany jak widły. Coś za coś.

Nie jest to niczym dziwnym, że próbuję „zarazić” moim pomysłem kilka osób. Żeby zaangażować ludzi w jakieś przedsięwzięcie to trzeba najpierw sprawdzić czy nie jestem odosobniony z moją wizją. A żeby się tego dowiedzieć to trzeba rozmawiać. W klubie są same dorosłe (z nielicznymi wyjątkami) osoby, które doskonale wiedzą, co by się w klubie przydało. Siła klubu tkwi w jego klubowiczach. Każdy ma jakiś pomysł na klub. Dzięki takim pomysłom klub żyje i się rozwija.

jaroslawharazim
Posty: 6
Rejestracja: 2017-11-05 23:30
Lokalizacja: Racibórz

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: jaroslawharazim » 2019-02-19 22:54

od 6 miesięcy jest coś na rzeczy w klubie myślę że nie tylko strzelnica ,ci co wiedzą to cicho siedzą by u góry nie podpaść

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: adriankolodziej » 2019-02-20 07:14

jaroslawharazim pisze:od 6 miesięcy jest coś na rzeczy w klubie myślę że nie tylko strzelnica ,ci co wiedzą to cicho siedzą by u góry nie podpaść
Nie chcę żeby dyskusja zeszła na tor wzajemnego oskarżania się. Tak samo nie widzę sensu edytowania postów Krzyśka. Każdy wie ile klub ma do dyspozycji, powiedział mi to kiedyś sam Tomek Leszczyński i to są pieniądze wszystkich klubowiczów. Zarząd jedynie nimi dysponuje.

Do tej pory udało się wiele osiągnąć. Jesteśmy świetnie wyposażeni, strzelnica kulowa ma nowe wały i kontener, więc wiele się zmieniło. Zresztą widać po starych zdjęciach, które Tomek wrzucił.

Dlatego nie chcę, aby mój post był źle odebrany, a tym bardziej aby dyskusja zeszła na takie tory.

Każdy z nas wie ile klub ma pieniędzy, ale nikt z nas nie ma pojęcia jakie ma koszty. Często koszty są niewidoczne, a są np. klub płaci za paliwo do koparek itd. Nikt tego nie widzi, ale takie koszty są.

Ważne, aby dyskutować. Wierzę, że w klubie jest wiele osób, które chciałby zobaczyć nową strzelnicę pneumatyczną - ale nikt nie wie ilu ich jest. I przede wszystkim nikt nie zna planów zarządu, bo może się okazać, że budżet w tym roku został zaplanowany na coś innego.

Dlatego fajnie by było, abyśmy przeprowadzili ankietę np. pośród klubowiczów. Może być całkowicie anonimowa i online. Jak okaże się, że duża część klubowiczów chciałaby stawiać na poprawę jakości, zarząd mógłby to przemyśleć.

Nie mówię, że od razu ma wdrożyć, ale przemyśleć. Gdy pojawi się decyzja o wymianie np. margolinów będzie można kupić mniej broni, a lepszej jakości.

Nie piszę tego, by się wtrącać w pracę zarządu. Zarząd wie lepiej co robi, bo ma wiedzę, której nikt z nas nie ma. Warto jednak dyskutować. Takie coś może znaleźć kompromisowe rozwiązanie np. wyremontujemy strzelnicę, ale z przyszłego budżetu.

Gdy pojawia się ściana można ją przeskoczyć, obejść, zburzyć lub się pod nią podkopać.

Często istnieje rozwiązanie, którego nikt nie widzi, a może być wdrożone.

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: tommi » 2019-02-20 08:59

adriankolodziej pisze: Nie chcę żeby dyskusja zeszła na tor wzajemnego oskarżania się.
Jesteśmy klubem przyjaciół, bedziemy mieli w klubie to co samu zrobimy i stawiam na bank, że nie potrzebne nam kłótnie i waśnie.
W klubie jesteśmy po to by było fajnie i przyjemnie

a zatem niech tak bedzie :)
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: adriankolodziej » 2019-02-20 12:39

tommi pisze:
adriankolodziej pisze: Nie chcę żeby dyskusja zeszła na tor wzajemnego oskarżania się.
Jesteśmy klubem przyjaciół, bedziemy mieli w klubie to co samu zrobimy i stawiam na bank, że nie potrzebne nam kłótnie i waśnie.
W klubie jesteśmy po to by było fajnie i przyjemnie

a zatem niech tak bedzie :)
Podpisuję się rękami i nogami. :D

Dlatego warto się zastanowić:
- na jakich warunkach i kiedy mógłby nastąpić remont strzelnicy
- co by się musiało wydarzyć, aby zarząd zdecydował o zakupie lepszej broni

To wszystko jest przecież dla nas. Nie tylko nowi klubowicze na tym skorzystają, ale również starzy. Plus, wizerunkowo będziemy dużo lepiej odbierani.

Oczywiście, wszystko kosztuje i nie od razu Rzym zbudowano, ale możemy do tego dojść w ciągu kilku lat.

A jeśli zarząd uważa inaczej to fajnie, aby napisał swoje argumenty (może np. macie inne plany).

Tak samo warto by było chociaż odmalować relax room, bo straszy gości.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: TommyT » 2019-02-20 16:28

jaroslawharazim pisze:od 6 miesięcy jest coś na rzeczy w klubie myślę że nie tylko strzelnica ,ci co wiedzą to cicho siedzą by u góry nie podpaść
Jarek - coś wiesz - to przynajmniej podpowiedz. Jasne - jak nie wiemy to i zareagować nie ma jak.

Nie bardzo chciało mi się eskalować dyskusję tutaj, bo na części zarządu już tego było sporo. Ale żeby nie było, że ten "be zarząd" nie chce pozwolić na...

Co do zamierzeń zarządu etc. to wystarczy bywać w klubie - większości zamiarów można się dowiedzieć. Np. dlaczego może się okazać, że nie będzie nas stać na remont.

Zgadzamy się w zakresie większości postulatów, w tym, że fajnie byłoby mieć nowy sprzęt. To nawet nie jest problem finansów.
Problemem jest utrzymanie tego sprzętu w stanie który po roku lub dwóch nie będzie powodował łez i zgrzytania zębów.
I nie chodzi mi tutaj o "dobre rady" czy deklaracje. Procedur, papierków etc. możemy od zaraz naprodukować krocie.
Chodzi o ludzi którzy się zaangażują (to jednak jest co innego niż zadeklarują ;) ) i zaczną działać w kierunku opieki nad sprzętem i strzelnicą.
Nie wiem czy wiecie - ale 3-4 mies. temu podczas posiedzenia zarządu (październik chyba) był dyskutowany ten problem (nie pierwszy raz).
Uzgodniono, że powinny być dyżury na pneumatyku i dla pewnej grupy osób nie powinien to być problemem, żeby takie dyżury pełnić.
I jakie skutki? Ci którzy przychodzą do klubu mogli się przekonać, że odbyły się może 3 (tak 3) takie dyżury.
I wszystko wróciło do początku.

O sprzęt można dbać już teraz. Mamy może i leciwe, ale jednak wyczynówki, które dalej lepiej strzelają niż większość z nas. I co ważne, możemy do nich dostać części.
Bo zakup to tylko początek wydatków.
Więc leciwość nie powinna być wyznacznikiem konieczności zmiany.
Moim zdaniem, jeżeli znajdzie się grupa osób, która będzie o sprzęt dbała, przychodziła na dyżury, wydawała, sprawdzała sprzęt i pokaże, że stan ten trwa dłużej niż parę tygodni,to nawet nie będzie za bardzo dyskusji. Każdy będzie widział, że zakup czegoś porządniejszego ma sens.
Tylko to nie chodzi o tydzień czy dwa - mówimy o sposobie działania na parę lat !!!

Awatar użytkownika
KrzysztofK
Posty: 180
Rejestracja: 2015-09-09 15:26
Lokalizacja: Rybnik

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: KrzysztofK » 2019-02-20 23:42

TommyT pisze: Problemem jest utrzymanie tego sprzętu w stanie który po roku lub dwóch nie będzie powodował łez i zgrzytania zębów.
I nie chodzi mi tutaj o "dobre rady" czy deklaracje. Procedur, papierków etc. możemy od zaraz naprodukować krocie.
Tomku, już pisałem, ale wypada mi tu powtórzyć - To nie tylko klubowicze psują sprzęt. Ten sprzęt jest użyczany na patenty, tym sprzętem „obrabia się” wszelkie pikniki. Z tego sprzętu strzelają dzieciaki, które Marek przyprowadzi do klubu. Summa summarum - Mamy pięć stanowisk na pneumatyku więc wystarczy nam pięć porządnych pistoletów i pięć karabinów. A dyskusję czy po pięć czy może dodatkowo jeden w zapasie zostawmy na później. Ale najlepiej, żeby to były te same typy.
Inną sprawą jest jasny regulamin korzystania z takiego sprzętu. Musi on zawierać sankcje za uszkodzenie lub zniszczenie.

I tymi małymi krokami zbliżamy się do Twojego następnego zdania...
TommyT pisze: Chodzi o ludzi którzy się zaangażują (to jednak jest co innego niż zadeklarują ) i zaczną działać w kierunku opieki nad sprzętem i strzelnicą.
Otóż tacy ludzie są, bo sam rozmawiałem z kilkoma.
Inną sprawą jest zaangażowanie klubowiczów w pracę dla klubu, ale o tym wspominałem już kilka razy. Skutek tego był taki, że nie dostałem od zarządu żadnego wsparcia mimo, że to zarząd powinien wymagać i egzekwować pkt. 10 Regulaminu MKS LOK Rybnik i to zarząd ma narzędzia, by to zrobić. Sposobów jest mnóstwo, ale na pewno nie siłowych, bo nikt nie może nikogo zmusić i narzucić mu pracy. Zapytasz więc jak to zrobić? Na początek trzeba się zastanowić do czego klub zmierza i co chcemy osiągnąć? Na razie jednym z wyraźniej określonych celów jest przyjmowanie nowych klubowiczów bez wyraźnych pomysłów na zarządzanie tak dużą rzeszą ludzi. Zarząd zjada własny ogon i goni w piętkę. Goni, bo z 10-ciu osób zarządu mocno w życiu klubu biorą... 4 osoby - Ty, Tomek L., Marek M. i Bogdan. Robotę sekretarza i skarbnika wykonują klubowicze. A tak to już jest, że przykład idzie z góry, więc chętnych do pracy mało a Wy się irytujecie.

I tym to przydługim wywodem dochodzimy do następnego zdania, które po części potwierdza powyższe
TommyT pisze: Nie wiem czy wiecie - ale 3-4 mies. temu podczas posiedzenia zarządu (październik chyba) był dyskutowany ten problem (nie pierwszy raz).
Uzgodniono, że powinny być dyżury na pneumatyku i dla pewnej grupy osób nie powinien to być problemem, żeby takie dyżury pełnić.
I jakie skutki? Ci którzy przychodzą do klubu mogli się przekonać, że odbyły się może 3 (tak 3) takie dyżury.
I wszystko wróciło do początku.
Wiesz dlaczego? Bo było tylko dyskutowane bez żadnego głębszego rozeznania tematu. Ot, wypłynęła potrzeba, więc kto jest chętny? I nie zgłosił się nikt. Dlaczego? Ano dlatego, że każdy w klubie jest po to, by realizować swoje cele. A te nie zawsze pokrywają się z potrzebami klubu.

I tak schodzimy do tematu, który jest niczym tabu w naszym klubie, czyli finansów.

Bo finanse i praca na rzecz klubu stwarza dziwny twór. Mianowicie - frustrację. Frustrację, bo się robi za 10-ciu i pracuje na 400-tu.

Frustracja bowiem wypływa ze strony osób, które robią coś dla klubu. A powiedzmy to sobie jasno - satysfakcja z przyczyniania się do rozwoju klubu jest dużą gratyfikacją, ale gdy 80% pracy do zrobienia spada na barki 40% zarządu plus osoby wspomagające to przestaje być to przyjemnością a staje frustracją. Dlatego uważam, że przy tylu klubowiczach i przy ogromnych rocznych kwotach jakimi dysponuje klub, powinien zaistnieć sposób wynagradzania osób poświęcających swój czas dla pracy na rzecz klubu. I wcale nie muszą to być tylko pieniądze. Metod gratyfikacji jest wiele. Ale wynagradzana powinna być konkretna praca na rzecz klubu. Rzecznik prasowy i osoby odpowiedzialne za PR nie są klubowi potrzebne. Ale uważam też, że stan finansów powinien być podany do wiadomości ogółu. A zarząd, zgodnie ze statutem, powinien uchwalić plan finansowy i przedstawić go klubowiczom, tak by było wiadome na co i w jakich wysokościach mają być przeznaczone pieniądze. Poza tym daje to wtedy także możliwość do wsłuchania się w głos klubowiczów i uchwalanie planów zgodnie z wolą ogółu. A zarząd byłby od tego, żeby odsiewać ziarno od plew.

I tak zataczając koło wracam do tematu. Nowa strzelnica pneumatyczna klubowiczom się należy. Porządny sprzęt także. Nie tylko pneumatyczny. Bo to wstyd, aby tak duży klub jak nasz miał tak starą strzelnicę.
Rozumiem, że najpierw pojawić się muszą deklaracje klubowiczów o objęciu dyżurów, oraz sensowne regulacje użytkowania sprzętu i odpowiedzialności za niego. Ale rozumiem też, że jak będą te dwie rzeczy będą spełnione to zarząd podejmie decyzję o budowie nowej strzelnicy.

I jeszcze poza tematem. Zdajcie sobie sprawę, że klub ma ograniczoną pojemność. Już teraz mamy 400 klubowiczów. Jak będziemy przyjmowali klubowiczów w tym tempie (szkolę ok. 6/m-c) to za chwilę na strzelnicy na Paruszowcu będzie ciasno. Mocno spadnie komfort gdy jakość zostanie przekuta w ilość.

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: TommyT » 2019-02-21 00:21

Czyli "nowa strzelnica" dotyczy już również kulowej ?! :o Budowa ?! :o
:lol:

Moi drodzy. Może być tak, że nasze postrzeganie strzelnicy pneumatycznej jest trochę inne niż młodszych kolegów.
Głównie dlatego, że pamiętamy jak wyglądała za Adolfa. Ci którzy teraz od PRLu ją przezywają, ciekawe jak by ją nazwali wcześniej.
Pneumatyk przeszedł porządną renowację we wrześniu 2015. https://www.mks-lok.rybnik.pl/home/15-a ... 26-10-2015
Krzysiek - sam byłeś wtedy liderem grupy które ten remont robiła. viewtopic.php?f=9&t=329
Po 3.5 roku nagle jest to "nora" ?!? :shock: :? Co uległo takiej zmianie?

Nikt nie twierdzi, że nie ma potrzeby dalszych renowacji.
Jednak chcemy to robić z głową.
Krzysiek - postawiłeś zarządowi ultimatum, dokładnie tak to nazwałeś - że albo robimy wszystko, od zera, albo nic. I "żadnych kompromisów".
A ja dalej nie rozumiem, dlaczego, skoro mamy drugie 5 kompletów w zapasie, mamy kupować nowe tarczociągi po 1200zł/sztukę?
Będą lepiej tarcze transportować? O 6 tys PLN lepiej?

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: tommi » 2019-02-21 07:11

Wydaje mi się że cała batalia kręci się wokół tarcziciagow. Krzysiek zaproponował wymienię która ma kosztować ok 5 tys zł. Tymczasem teraz które są są dobre a kolejne 5 zapasowych leży w garażu. Więc jak dla mnie wydatnego proponowany przez Krzyśka jest nieuzasadniony. A różnica przy wymianie będzie taka iż tarcza będzie tak samo się poruszać do przodu jednak nie trzeba bedzie trzymać przycisku i tarcza smsa się zatrzyma. Jak dla mnie drogi bajer
Co do pozostałego tematu remontu nie mam zastrzeżeń.
pozdrawiam Tommi

ODPOWIEDZ