Ogólne zasady rozgrywania konkurencji pistoletowych

Dział techniczny
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Ogólne zasady rozgrywania konkurencji pistoletowych

Post autor: tommi » 2014-10-06 07:17

pozdrawiam Tommi

saturn
Posty: 30
Rejestracja: 2014-10-02 20:25

Re: Ogólne zasady rozgrywania konkurencji pistoletowych

Post autor: saturn » 2015-02-11 23:37

Tommi.Opisz proszę jak obliczany jest faktor na zawodach np. naszych noworocznych. Punkty minusowe. Strzelamy a dokładnie nie wiemy o co w tym chodzi. Dostałem -15 pkt, tylko tyle wiem że zabrakło czasu bo starałem się celnie strzelać ale nie całkiem chyba o tą celność chodzi tylko o czas. Proszę uświadom nas jak to się oblicza ? :|

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Ogólne zasady rozgrywania konkurencji pistoletowych

Post autor: tommi » 2015-02-12 08:32

Może w tym temacie wypowie się sędzia.

Napisze tylko, że:
"Przez czas dzieli się uzyskany wynik punktowy. W ten sposób otrzymujemy FAKTOR"

Niewiem jak to było organizowane na Noworocznym bo nie bardzo się tym interesowałem, wiem że czume trzeba było strzelić w nieprzekraczalnym czasie 30s, pozostałe konkurencję w dowolnym czasie.
Punkty ujemne otrzymywało się za nietrafiony cel.
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
Bogdan
Posty: 919
Rejestracja: 2014-10-17 08:54

Re: Ogólne zasady rozgrywania konkurencji pistoletowych

Post autor: Bogdan » 2015-02-12 09:04

Na zawodach noworocznych nie strzelaliśmy na faktor. Dla wyjaśnienia: to ilość uzyskanych punktów podzielona przez czas w jakim zawodnik uzyskał te punkty. W noworocznych zastosowaliśmy uproszczoną wersję obliczania to znaczy wyniki z poszczególnych konkurencji A,B,C,D zostały zsumowane, a następnie pomniejszone o łączny czas w jakim zawodnik wykonał całą konkurencję. Dla przykładu: jeżeli wystrzelałbyś w sumie 200 pkt i zajęłoby Ci to 180 sek. To Twój wynik po odjęciu czasu konkurencji wyniósłby 20pkt.
Punktów minusowych za nietrafienie nie było. Tylko w konkurencji B trafienie zakładniczki powodowało wynik zero w konkurencji B (tarcza terrorysta z zakładniczką).

ODPOWIEDZ