Daltonizm, a pozwolenie na broń / patent strzelecki?

Wszelkie pytania dotyczące dokumentów, klubu, członkostwa.
Awatar użytkownika
Thorstein
Posty: 145
Rejestracja: 2016-11-16 00:13
Lokalizacja: Gliwice / Lubliniec

Daltonizm, a pozwolenie na broń / patent strzelecki?

Post autor: Thorstein » 2016-12-20 15:04

Cześć,

Mam pytanie w związku z moją wadą wzroku. Nie jestem w stanie odczytywać części liczb z tablic Ishihary - mylą mi się odcienie czerwone z zieleniami. Podczas badań okresowych do pracy okulista przeprowadzający to badanie kazał mi wskazać barwy na lampie Wilczka i nie miałem z tym problemu. Czy jest w klubie osoba z podobna wadą i może się wypowiedzieć czy podczas badań do patentu i później pozwolenia był to czynnik , który wpływał negatywnie na przebieg badań i wydanie pozytywnej opinii lekarskiej?

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 1744
Rejestracja: 2015-04-17 14:15
Lokalizacja: Smolniok
Kontakt:

Re: Daltonizm, a pozwolenie na broń / patent strzelecki?

Post autor: woytas » 2016-12-20 16:22

Lekarza na patent nie interesowała akurat ta kwestia - w moim przypadku.
W przypadku pozwolenia na broń był Ishikara (tylko). Ja mam inną wadę, która u 99% ludzi właśnie z nią powoduje brak widzenia trójwymiarowego - ja jestem w pozostałym 1 procencie.
A rozporządzenie wyraźnie mówi w pkt, że masz prawidłowo rozpoznawać barwy czerwona/pomarańczowa/zielona :/

Przejdź się na wizytę do okulisty, który robi badania na pozwolenia na broń i zapytaj jak on to widzi, czy ma sens wogóle zaczynać badania.
Powodzenia!
Załączniki
Schowek01.jpg
Schowek01.jpg (99.58 KiB) Przejrzano 2938 razy

Awatar użytkownika
KrzysztofK
Posty: 180
Rejestracja: 2015-09-09 15:26
Lokalizacja: Rybnik

Re: Daltonizm, a pozwolenie na broń / patent strzelecki?

Post autor: KrzysztofK » 2016-12-21 14:12

Witaj!

Dzwoniłem do Homosum i przekazano mi, że nie będziesz miał problemów z badaniem, jeżeli rozpoznajesz główne barwy. Jeżeli więc, tak jak wczoraj mówiłeś, masz problemy tylko z niektórymi odcieniami to nie musisz się martwić. Poinformowano mnie również, że gdyby badanie wykazało dużą wadę, która uniemożliwiłaby starania o pozwolenie to zapłacisz tylko za badanie okulistyczne.


pozdrawiam
K.

Awatar użytkownika
Thorstein
Posty: 145
Rejestracja: 2016-11-16 00:13
Lokalizacja: Gliwice / Lubliniec

Re: Daltonizm, a pozwolenie na broń / patent strzelecki?

Post autor: Thorstein » 2016-12-21 16:20

No to kamień z serca. Dzięki wielkie za zaangażowanie w temacie :)

ODPOWIEDZ