Kurs samoobrony KRAV MAGA

Dział techniczny
Awatar użytkownika
KrzysztofK
Posty: 180
Rejestracja: 2015-09-09 15:26
Lokalizacja: Rybnik

Kurs samoobrony KRAV MAGA

Post autor: KrzysztofK » 2017-03-09 16:31

Witajcie!

Chciałem zaproponować Wam, szczególnie osobom posiadającym broń jak i osobom szkolącym nowych członków, kurs samoobrony z KravMagi. Kurs zorganizowałby w weekendy Pan Michał Sog z klubu Sagot i obejmowałby on szkolenia w dwóch blokach:

BLOK nr 1: Napaść i próba zaboru broni. Najważniejsze techniki odparcia agresora, procedury bezpieczeństwa oraz taktyka i strategia postępowania. Obrona przed szantażem bronią palną.
BLOK nr 2: Obrona przed napastnikiem uzbrojonym w nóż. Obrona w kontekście nieuzbrojonego obrońcy oraz obrońca uzbrojony w broń palną. Rozwinięcie tematu szantaży bronią palną.

Osoby zainteresowane proszone są o wypisanie się w wątku. Jeżeli zbierze się wymagane minimum 14 osób to uzgodnimy konkretną datę. Jeżeli chętnych będzie dużo więcej myślę, że Pan Michał nie będzie miał nic przeciwko temu i wyznaczy kolejne daty kursów. Ze względu na to, że do połowy kwietnia mam weekendy zajęte a także chciałbym uczestniczyć w kursie, ewentualnie mógłby się on odbyć na przełomie kwietnia i maja br.

Poniżej przytaczam mail od Pana Michała:

"Możemy przeprowadzić dla Państwa szkolenie poświęcone reakcji w przypadku napaści i próby zaboru broni.

Moja propozycja to przeprowadzenie szkolenia w dwóch blokach:

BLOK nr 1: Napaść i próba zaboru broni. Najważniejsze techniki odparcia agresora, procedury bezpieczeństwa oraz taktyka i strategia postępowania. Obrona przed szantażem bronią palną.

BLOK nr 2: Obrona przed napastnikiem uzbrojonym w nóż. Obrona w kontekście nieuzbrojonego obrońcy oraz obrońca uzbrojony w broń palną. Rozwinięcie tematu szantaży bronią palną.


W przypadku przeprowadzenia szkolenia w Państwa obiekcie koszt uczestnictwa w pojedynczym bloku to 70zł od osoby.
Czas trwania szkolenie 3,5-4 godzin. Z naszej strony zapewniamy instruktora, atrapy broni oraz sprzęt treningowy.

Minimalna liczba osób biorących w szkoleniu to 14 osób (maksymalna - 25 osób).

W przypadku chęci kontynuowania szkolenia możemy je rozszerzyć o dodatkowe elementy obrony przed atakiem nożem, szantażami nożem oraz obrona przed grupą napastników.

Każdy blok jest przemyślany i ułożony w kontekście wiedzy praktycznej. Zależy nam na skutecznym nauczeniu umiejętności samoobrony.


Pozdrawiam serdecznie
Michał Sog
SAGOT"

Awatar użytkownika
Bogdan
Posty: 919
Rejestracja: 2014-10-17 08:54

Re: Kurs samoobrony KRAV MAGA

Post autor: Bogdan » 2017-03-10 08:55

140 zł. Brutto, czy netto?

Awatar użytkownika
mikesken
Posty: 153
Rejestracja: 2016-08-25 15:09
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kurs samoobrony KRAV MAGA

Post autor: mikesken » 2017-03-10 09:01

zainteresowany w zależności od terminu

WJ_1975
Posty: 207
Rejestracja: 2015-09-20 09:33

Re: Kurs samoobrony KRAV MAGA

Post autor: WJ_1975 » 2017-03-10 09:45

Trochę was uspokoję. Trenowałem KravMaga nie nauczycie się w 5h za wiele. Dla mnie to jest biznes i trzepanie kapuchy. Widziałem to od wewnątrz. Te techniki są może i skuteczne jeśli robisz to przez 3 lata 3 razy w tygodniu.

Awatar użytkownika
KrzysztofK
Posty: 180
Rejestracja: 2015-09-09 15:26
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kurs samoobrony KRAV MAGA

Post autor: KrzysztofK » 2017-03-10 10:24

Bogdanie, 70 zł brutto za blok.
Wojtku! Wiadomo, że nikt nie będzie mistrzem po 8 godzinach ćwiczeń. Gdyby było tak, że po przećwiczeniu dwóch bloków potrafimy powalić każdego z bronią czy nożem to dalibyśmy radę każdemu. A tak na pewno nie będzie. Rozmawiając z Panem Michałem zwróciłem mu uwagę na to czym jesteśmy zainteresowani. Mamy poznać technikę obrony przenoszonej na strzelnicę broni oraz wiedzieć jak postąpić jeżeli zajdzie konieczność odebrania broni na strzelnicy komuś, kto zachowuje się niebezpiecznie. Czy warto? Każdy sam musi ocenić.

Edit:
Jedni kombinują w jakich przypadkach można użyć broni, ja kombinuję jak zrobić, żeby nigdy nie musieć jej użyć

WJ_1975
Posty: 207
Rejestracja: 2015-09-20 09:33

Re: Kurs samoobrony KRAV MAGA

Post autor: WJ_1975 » 2017-03-10 10:53

Oczywiście każdy ma wolną wolę.

Lbo
Posty: 310
Rejestracja: 2015-11-25 20:54
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kurs samoobrony KRAV MAGA

Post autor: Lbo » 2017-03-10 11:46

WJ_1975 pisze:Trochę was uspokoję. Trenowałem KravMaga nie nauczycie się w 5h za wiele. Dla mnie to jest biznes i trzepanie kapuchy. Widziałem to od wewnątrz. Te techniki są może i skuteczne jeśli robisz to przez 3 lata 3 razy w tygodniu.
Niestety taka jest rzeczywistość. Olbrzymią rolę gra tutaj pamięć mięśniowa. Takie treningi żeby miały sens powinny albo być prowadzone w grupie ludzi, która ma już rzetelne podstawy albo w formie regularnych spotkań.

W zeszłym roku albo w jeszcze zeszłym brałem udział w podobnym treningu (tematyka) prowadzonym przez Rafała Poleszaka. Tamta formuła była moim zdaniem dobra, ponieważ nacisk był postawiony na bardzo proste "techniki", często oparte na naturalnych odruchach + trochę psychologii - do dzisiaj sporo z tego pamiętam. Po kilku czy nawet kilkunastu godzinach treningu nikt nie nauczy się sprawnie zakładać duszenia trójkątnego czy podstawowych chwytów transportowych.

Oczywiście nie odradzam nikomu udziału. Uważam, że zawsze lepiej wziąć udział niż siedzieć w domu, natomiast trzeba mieć świadomość co do potencjalnych korzyści. Dając dobry przykład, nie wykluczone, że sam wezmę udział, ale wszystko zależy od konkretnych terminów.

Awatar użytkownika
Rafał Poleszak
Posty: 247
Rejestracja: 2015-06-17 07:18
Kontakt:

Re: Kurs samoobrony KRAV MAGA

Post autor: Rafał Poleszak » 2017-03-12 00:06

Jeśli zbierze się grupka chętnie poprowadzę takie zajęcia bezpłatnie.

Odnosząc się do słów Krzyśka " jak zrobić, żeby nigdy nie musieć jej użyć"

1. ja mając broń przy sobie, pomimo 25 lat doświadczenia w sztukach walki, NIGDY nie wdawałbym się w walkę wręcz, tylko okazałbym napastnikowi broń ( w kaburze lub wyciągniętą / skierowaną...) oczywiście jeśli dystans i poziom agresji napastnika pozwalałby na to. Każda walka wręcz w bliskim dystansie może skończyć się ciosem ogłuszającym i zabraniem broni, dlatego nie należy dopuścić do zbliżenia się napastnika do nas.

2. napastnicy atakujący was gdy macie przy sobie broń dzielą się na świadomych i nieświadomych tego faktu (posiadania przy was broni). Świadomi atakują zapewne aby jej was pozbawić i zdając sobie sprawę, że jesteście uzbrojeni, będą bardzo niebezpieczni, zapewne zaplanują zasadzkę / zaatakują z zaskoczenia aby uniemożliwić wam dobycie broni.
Ci nieświadomi po prostu chcą zabrać wam portfel albo dać po pysku bo nie tak się na nich popatrzyliście.

Tak czy inaczej najważniejsza jest prewencja, świadomość i oczy dookoła głowy.
Meblarz www.Edus-Meble.pl
Instruktor TKD www.tkd.rybnik.pl
Nauczyciel j. angielskiego

WJ_1975
Posty: 207
Rejestracja: 2015-09-20 09:33

Re: Kurs samoobrony KRAV MAGA

Post autor: WJ_1975 » 2017-03-14 09:19

Wyciągnięcie broni z kabury to jest z tego co wiem użycie broni i za to mamy paragrafy. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę?

Awatar użytkownika
KrzysztofK
Posty: 180
Rejestracja: 2015-09-09 15:26
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kurs samoobrony KRAV MAGA

Post autor: KrzysztofK » 2017-03-14 13:43

Nie mylisz się.

ODPOWIEDZ