nowe zasady zdawania patentu

Dział techniczny
Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3785
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

nowe zasady zdawania patentu

Post autor: tommi » 2017-01-11 11:08

http://www.pzss.org.pl/index.php/81-akt ... strzelecki

proszę zatem osoby, które zamierzają w najbliższym czasie zdawać patent zgłosić się do klubu celem przekazania takiej informacji
trzeba będzie was zgłosić do PZSS i od tej chwili staż się liczy przez trzy miesiące
pozdrawiam Tommi

robot
Posty: 19
Rejestracja: 2016-02-19 23:06

Re: nowe zasady zdawania patentu

Post autor: robot » 2017-01-16 22:24

A co z osobami które nie mają już staż rok, ale nie przystąpiły do egzaminu?
Czy teraz znowu mamy czekać 3 miesiące? Czy zostanie to zaliczone jako wymagany okres?

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2034
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: nowe zasady zdawania patentu

Post autor: TommyT » 2017-01-16 23:47

Nie wiemy, czy "na dzień dobry" będzie jakieś ekstra traktowanie.
Na pewno jak tylko dostaniemy dane do logowania się, wpiszemy wszystkich członków klubu, którzy jeszcze nie mają patentu.
Ale obawiam się, że na razie to wszystko co możemy zrobić. :(
Jest to novum dla nas wszystkich i nawet Prezes ŚZSS nie był w stanie odpowiedzieć na nasze pytania.
Obawiam się też, że można się spodziewać zmiany podejścia do wymagań/zdawalności na egzaminie - ale to moje osobiste zdanie i oby nie.

Awatar użytkownika
John Doe
Posty: 175
Rejestracja: 2016-09-20 17:45
Lokalizacja: OK

Re: nowe zasady zdawania patentu

Post autor: John Doe » 2017-01-17 18:10

Pięknie! Wyczuwam gruby skok na kasę albo chęć na zmniejszenie ilości nowych członków PZSS.

Czyli można być członkiem od sierpnia 2016 i uzyskać prawo przystąpienia do egzaminu w połowie marca\lub w kwietniu 2017 ale nie załapać się na wolne miejsca.Odczekać swoje na kolejny termin.
Potem modlić się żeby egzamin na patent nie stał się równie dochodowym interesem jak egzamin na prawo jazdy, ze zdawalnością na poziomie 20-30% za pierwszym razem. Po x podejściach cierpliwie i pokornie czekać na patent z 2 miesiące a potem kolejne dwa aż jaśnie szanowny pierdzistołek z PZSS raczy wysłać licencję.
I tak po kolejnym roku nadziać się na unijny gunban...

Dobra metoda na odsianie wszelkich "raptusów" mających szał mordowania z szybko zdobytej broni... ale też taka ścieżka uzyskania pozwolenia zdradza czysty masochizm aplikanta...

Uwielbiam monopolistów. Nie ma to jak zmieniać zasady w trakcie. Teoretycznie kwestię nieprawidłowości w długości stażu obnaży egzamin oraz wpisy w księgach na strzelnicach...
Od biedy zrozumiałbym gdyby dotyczyło to nowo zapisanych w 2017 członków klubów i wiązało się z większą ilością egzaminów.
Ostatnio zmieniony 2017-01-17 18:26 przez John Doe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3785
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: nowe zasady zdawania patentu

Post autor: tommi » 2017-01-17 18:18

koledzy, żeby było jasne
na patent można przystąpić w sytuacji gdy członkostwo w klubie trwa nie krócej niż 3 miesiące, oraz gdy wniosek jest podpisany przez prezesa
w naszym klubie odbywa się to poprzez odbycie min 10 - ciu treningow zaliczanych przez instruktora

nigdzie nie jest napisane że po trzech miesiącach ten egzamin będzie oraz że my możemy w nim brać udział.

PZSS jest monopolistą ale nic w tym temacie nie zmienimy wiec nie ma się co obrażać.
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
John Doe
Posty: 175
Rejestracja: 2016-09-20 17:45
Lokalizacja: OK

Re: nowe zasady zdawania patentu

Post autor: John Doe » 2017-01-17 18:30

Nikt nie ma pretensji do klubu, chyba nikt się nie obraża i myślę że nikt nie zawróci z jedynej słusznej drogi :D

Tylko dziwi mnie takie podejście PZSS...

Gdzie można poprosić o wpisanie ma listę do PZSS? Czy też z "automatu" będą wysyłane wszyscy klubowicze nie posiadający patentu?

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3785
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: nowe zasady zdawania patentu

Post autor: tommi » 2017-01-17 18:39

Będą wpisywane te osoby które sie zgłoszą do patentu, ale dopiero jak otrzymamy narzędzia autoryzacyjne.

Ja przedstawiłem to co napisałem żeby była jasność co się dzieje w tym temacie.
Jasne że nie ma sie co obrażać bo nawet nie ma na kogo.

W kazdym razie klub trzyma rękę na pulsie i gdy tylko coś się dowiemy to podzielimy się wiadomościami.
pozdrawiam Tommi

robot
Posty: 19
Rejestracja: 2016-02-19 23:06

Re: nowe zasady zdawania patentu

Post autor: robot » 2017-01-17 21:34

tommi pisze: Jasne że nie ma sie co obrażać bo nawet nie ma na kogo.
A ja bym kilku znalzał
- Rząd
- KGP, bo z tego co ptaszki ćwierkają to ich zasługa
- Zarząd PZSS za zmianę zasad gry bez vacatio legis.
tommi pisze: Będą wpisywane te osoby które sie zgłoszą do patentu
A dlaczego nie wszyscy, którzy mają zaliczone minimum treningów i staż?
tommi pisze: nigdzie nie jest napisane że po trzech miesiącach ten egzamin będzie oraz że my możemy w nim brać udział.
Hmm, to raczej jest a przynajmniej było. Warunkiem koniecznym i wystarczającym było staż i treningi, ergo następnego dnia można było iść na egzamin.
Teraz wystarczy, że prezes PZSS ustali limit 5 osób na egzamin i kolejka po roku będzie gdzieś koło 2050.
Oczywiście wszystko w imię dobra ogółu, bezpieczeństwa na egzaminie itp itd.

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 1734
Rejestracja: 2015-04-17 14:15
Lokalizacja: Smolniok
Kontakt:

Re: nowe zasady zdawania patentu

Post autor: woytas » 2017-01-17 22:41

A milicjanty będą klaskać uszami bo to po ich myśli

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2034
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: nowe zasady zdawania patentu

Post autor: TommyT » 2017-01-18 09:01

Ja jeszcze co do zapisów...
Mam wrażenie, że umyka kolegom fakt, że narzucono nam 2 listy do zapisów:
1) lista zgłoszenia "zawodników" do PZSS - to ta na którą trzeba być wpisanym aby "biegł" staż 3 miesięcy - tutaj praktycznie każdy członek klubu nie posiadający licencji będzie musiał być zgłoszony
2) lista zgłoszenia do egzaminu na patent - tu już osobo muszą zadeklarować chęć przystąpienia

ODPOWIEDZ