Zakaz wstępu do lasu

wszystko co nie koniecznie dotyczy naszej społeczności
Oldszaterland
Posty: 52
Rejestracja: 2019-09-27 16:59

Zakaz wstępu do lasu

Post autor: Oldszaterland » 2020-03-21 19:13

Na razie nasze nadleśnictwo nie wydało takiej decyzji, ale kilka ościennych już tak, niech Prezesi się wypowiedzą na ten temat, jakby nie było strzelnicę mamy w lesie, a patrząc po frekwencji na strzelnicy z ostatniej niedzieli warto było by wiedzieć, czy "można"

https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/
http://www.wykop.pl/ramka/5398099/koron ... u-do-lasu/

Awatar użytkownika
Effcia
Posty: 181
Rejestracja: 2018-05-04 15:58

Re: Zakaz wstępu do lasu

Post autor: Effcia » 2020-03-21 19:53

Naprawdę trzeba zakazów zarządu lub prezesa, żeby włączyć odpowiedzialność i zdrowy rozsądek ? Tylko dzisiaj zmarło we Włoszech 800 osób :!: Byłam w ubiegłą niedziele na strzelnicy, na początku było tylko kilka osób w dużych odległościach, później zaczęli zjeżdżać się kolejni i kolejni .Ewakuowaliśmy się i więcej tego błędu nie popełnię. Do Was też apeluję SIEDŹCIE NA DUPIE. Po co kusić los. Inne obiekty sportowe na świeżym powietrzu, które sprzyjają gromadzeniu ludzi, siłownie, boiska, place zabaw, są zamykane, dajmy przykład jako sportowcy. Chcesz iść na spacer idź na odludzie, na naszej strzelnicy z dużym prawdopodobieństwem kogoś spotkasz.
Pozdrawiam. Ewa

Oldszaterland
Posty: 52
Rejestracja: 2019-09-27 16:59

Re: Zakaz wstępu do lasu

Post autor: Oldszaterland » 2020-03-21 20:12

Nie chodzi o zakaz prezesa, tylko o informację, tak żeby nikt nie obudził się z mandatem/grzywną, czy co tam za złamanie tego grozi w przypadku gdy będzie sobie sam strzelał w środku tygodnia i nie musiał tłumaczyć się bo jo nie wiedziol, nikt mi nie padol.

Awatar użytkownika
kokon
Posty: 316
Rejestracja: 2017-03-19 11:11

Re: Zakaz wstępu do lasu

Post autor: kokon » 2020-03-21 20:52

Linki z fejsa jakieś dziwne. W każdym razie na profilu Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach

Cytat:

LASY OTWARTE DLA MIESZKAŃCÓW

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej, w tym mediach społecznościowych, informacjami o zamykaniu lasów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach informujemy, że są one nieprawdziwe.

Wszystkie lasy w zarządzie RDLP w Katowicach, na terenie województw: Opolskiego, Śląskiego, Małopolskiego, Łódzkiego i Świętokrzyskiego są na dzień 21 marca 2020 r. dostępne dla mieszkańców.

Wyłączenie dwóch fragmentów Nadleśnictwa Rudziniec, podyktowane jest wyłącznie względami bezpieczeństwa. Po jesiennych silnych wiatrach i przejściu w lutym tego roku wichury „Julia” wciąż znajdują się tam miejsca z powalonymi lub uszkodzonymi drzewami. Po usunięciu drzew zagrażających bezpieczeństwu, również te lasy, będą dostępne dla mieszkańców.

Niemniej prosimy Wszystkich odwiedzających pobliskie lasy o to by: uważać z otwartym ogniem - wiosna to najbardziej palny czas w roku oraz by nie pozostawiać po sobie w lesie żadnych „pamiątek”.

O ewentualnych zamianach, będziemy informować na bieżąco.

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3785
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Zakaz wstępu do lasu

Post autor: tommi » 2020-03-21 22:13

Napisałem że odwołuje zajęcia do końca marca.
Wszyscy niezależnie od opcji politycznej ( o dziwo) zgodnie twierdzą że należy siedzieć w domu.ewentualnie spacer ale w odosobnieniu.
Co jest zatem niezrozumiałe?

Proszę by w domu pozostali tylko ci co nie chcą chorować oraz chcą przeżyć.

Dywagacja że był sam, we troje, były duże odstępy pozostają dla mnie idiotyczne.
Widać jak świat dezynfekuje infrastrukturę miasta. Więc ma to ogromne znaczenie.

Nieśmiertelność występuje w grach. Wyłącznie.
Czy zatem uważacie że warto narażać wasze i waszych rodzin ???
Warte ryzyka?
Nadchodzą ciężkie czasy, nie tylko w gospodarce.
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 412
Rejestracja: 2016-02-10 09:18

Re: Zakaz wstępu do lasu

Post autor: AdamK » 2020-03-21 22:17

Można słuchać przysłowiowego "szwagra" i mu wierzyć.

Można też słuchać wirusologa - doktora habilitowanego nauk medycznych:
https://www.medonet.pl/koronawirus-pyta ... 45216.html


Więc dywagacje o samotnych spacerach SĄ ZGODNE z zaleceniami lekarzy.

Awatar użytkownika
Effcia
Posty: 181
Rejestracja: 2018-05-04 15:58

Re: Zakaz wstępu do lasu

Post autor: Effcia » 2020-03-21 22:32

Cieszę się Tomku, że podzielasz moje zdanie i uciąłeś wszelkie dywagacje na temat strzelnicy. Mam nadzieję, że na fb też skończą się głupie posty i dyskusje na temat pobytu na naszej strzelnicy w tych więcej niż trudnych czasach. Zdrowia nam wszystkim życzę, obyśmy się spotkali kiedyś na zawodach w komplecie.
Pozdrawiam. Ewa

Oldszaterland
Posty: 52
Rejestracja: 2019-09-27 16:59

Re: Zakaz wstępu do lasu

Post autor: Oldszaterland » 2020-03-21 23:28

Tyle w temacie, cieszę sie, że jasno i zwięźle bsie wypowiedziano w tym temacie, tak żeby wiadomo było jak sprawa wygląda.
P.s.
Żeby nie było dywagacji i nieścisłości założyłem ten temat, żeby jasno się określono, a nie bawiono w domysły i spekulacje. Oficjalne stanowisko jest oficjalnym stanowiskiem, a nie domysłami. Zdrowia i pomyślności.

Awatar użytkownika
MarcinŁ
Posty: 511
Rejestracja: 2016-12-14 16:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zakaz wstępu do lasu

Post autor: MarcinŁ » 2020-03-22 06:53

Błagam!!!
Nie ulegajcie panice!

We Włoszech statystycznie umiera dziennie 1800 osób. Wynik na poziomie 800 jest świetny!

Oldszaterland
Posty: 52
Rejestracja: 2019-09-27 16:59

Re: Zakaz wstępu do lasu

Post autor: Oldszaterland » 2020-03-22 09:27

Może się jasno nie wyraziłem z pytaniem na początku stąd może zamieszanie, raczej chodziło mi o uzyskanie informacji, co z naszym nadleśnictwem, bo tak jak pisałem, ktoś może nie wiedziec, a nie dotyczy to tylko strzelnicy ale także lasu. Z linku od Adama można doczytać, że samotny spacer, czy pobyt w lesie niczemu nie zagraża, a jest nawet zalecany i to jest opinia wirusologa, nie kogoś komu się wydaje. Ostrożność trzeba zachować, ale bez siania paniki, bo przez takie sianie baniki nie można było pieniędzy z bankomatu wyciągnąć, kupić maski w Castoramie do szlifowania i czym d@py utrzeć.

Życzę rozsądku i nie przeginania w żadną stronę.

ODPOWIEDZ