REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Wszelkie pytania dotyczące dokumentów, klubu, członkostwa.
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: TommyT » 2019-02-23 13:10

Sztrom już był "gryziony" z paru stron.
Musiałby iść w ziemi (żeby kto nie zajumał), a to teren leśny, pominąwszy kwestie kasy (paroletni przychód)na razie nie ma szans.

A kto czyta ten wątek ze zrozumieniem ten widzi, że problemem nie jest odświeżenie strzelnicy.

Awatar użytkownika
MarcinŁ
Posty: 522
Rejestracja: 2016-12-14 16:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: MarcinŁ » 2019-02-23 14:59

Jak w ziemi, to pewnie najlepiej przy drodze. Od najbliższych zabudowań to jakieś 700 m.
Ktoś wie, jaki to koszt? Można by się nim pewnie podzielić z myśliwymi, którzy na pewno też są zainteresowani.

To już rozwiń temat, o co chodzi, bo zaraz popuszczę z ciekawości :oops:

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2037
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: TommyT » 2019-02-23 17:40

Obcy pisze: bo zaraz popuszczę z ciekawości
Do tego nie można dopuścić...
Pogadamy w klubie ;)

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: adriankolodziej » 2019-02-24 08:22

W piątek doszliśmy do porozumienia, aby ten temat rozwinąć w klubie, a nie na forum.

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: tommi » 2019-02-24 09:25

z raci tego że pracuję w energetyce (nie ma się czym chwalić) to rozeznałem juz wstępnie sprawę
potrzebuje mapki do celów projektowych tego terenu żeby złożyć zapytanie do Taurona (tfu)
pomierzyłem jednak wstepnie by wiedzieć o czym sie rozmawia, od ul Wielopolskiej (najbliższy kontakt z pradem) do naszej strzelnicy wychodzi 870m
z doświadczenia wiem, że na kabel w ziemi nie zgodzi się leśnictwo (wątpliwe), ustawienie słupów na tym odcinku to poprowaniedznie sieci wzdłuż drogi, na przełaj nie wolno (wątpliwe) to jak wiemy ok 900m kabla + ok 25 słupów
oczywiście energetyka nie podejmie sie podłaczenia nas bo wiadomo, więc koszt inwestycji musiałby być po naszej stronie, sądzę że energetyka też nie przyjęła by tej instalacji do swojej eksploatacji wiec było by to na naszej głowie i kosztach, o ile obecnie niewiele jest kradzieży sieci to nie można tego zupełnie wykluczyć

choć bardzo bym chciał to wydaje mi sie że temat jest niesamowicie kosztowny (ale to nie z mojej winy)
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
esce
Posty: 44
Rejestracja: 2017-05-08 15:22

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: esce » 2019-02-24 18:11

tommi pisze: ...(ale to nie z mojej winy)
Uratowałeś się :lol:

Tak czy siak, taka linia pozostanie kosztowna. Kablowa kosztowniejsza.
Podział z myśliwymi nie zmniejszy kosztu na tyle, by był on bezbolesny dla możliwościach klubowych.
Nie biorąc pod uwagę koszmarnych kredytów.

Odnośnie oświetlenia pneumatyka, sprawdzone luksomierzem, i jak mawiają fachowcy - jest w porzo i w zgodzie z normami.
Oświetlenie ponad normę powoduje olśnienia, oczu i przyrządów, nie idźmy więc tą drogą.

Odnośnie wymiany broni - nie wiem skąd mit, że broń dobra, to broń lekka.
To są standardowe karabinki - 4,5-5 kg, a po co dowolniak bocznego zapłonu ma limit 8 kg? Trochu więcej jakby.
Dlaczego przepisy ograniczają wagę broni od góry, a nie od dołu?
Dlaczego stosuje się obciążniki, tak w pistoletach jak i karabinach?
Fizyka, panie, fizyka.

Sprężynowe fwb były kiedyś najlepsze, dziś są ponad możliwości wynikowe raczej większości.
Może się rodzić pytanie, po co totalna wymiana na broń dającą powiedzmy o 2% lepsze możliwości, skoro strzelam na poziomie 60-70 %? Może więcej, ale proporcje zbliżone.
Owszem, dla kilku czołowych, fajnie byłoby, ale dla większości sensu to nie ma.
Dodajmy jeszcze, że wykorzystanie możliwości regulacyjnych karabinu z wyższej półki i dopasowanie do zawodnika, to czas przekraczający ten przeznaczony na obecne konkurencje. Sporo.

Radziłbym więc przed napisaniem potencjalnych wymagań, deczko znać temat.
Ostatnio zmieniony 2019-02-24 18:57 przez esce, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3804
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: tommi » 2019-02-24 18:43

Sądzę, że obecnej sytuacji dużo bardziej realniejsze jest fotowoltaika.
Cena paneli spadła, one same stały się efektowniejsze, my wprawdzie nie potrzebujemy kilowatów, wiec inwestycja nie bedzie ani potwornie kosztowna ani rozbudowana.
Oczywiście zakładam że słoneczko nie zasili nam czajnika i drukarki a jedynie systemy oświetlenień oraz monitoringu.
Te najbardziej paliwożerne bedą musiały nadal być zasilane przez agregat. Ale przeważnie tankujemy na Orlen wiec jest pocieszenie ze trafia kasa do polskiego kapitału.
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
MarcinŁ
Posty: 522
Rejestracja: 2016-12-14 16:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: MarcinŁ » 2019-02-24 20:14

A pytaliśmy leśników, czy nie mają coś przeciwko położeniu kabla? Przecież w ich interesie jest dozbrojenie terenu.

Awatar użytkownika
esce
Posty: 44
Rejestracja: 2017-05-08 15:22

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: esce » 2019-02-24 20:19

Obcy pisze:A pytaliśmy leśników, czy nie mają coś przeciwko położeniu kabla? Przecież w ich interesie jest dozbrojenie terenu.
Że zapytam, jaki w tym mają interes?
Budki dla ptaków zasilać, piły spalinowe? Traktory?

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 1741
Rejestracja: 2015-04-17 14:15
Lokalizacja: Smolniok
Kontakt:

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: woytas » 2019-02-24 21:17

Ja tez pracuję w energetyce i się tym nie chwalę :P
Uważam, że koszty pociągnięcia zasilania na naszą strzelnicę wykluczają te inwestycję. Zainwestujmy w fotowoltaikę. Po jakiego grzyba prąd na co dzień? Akumulatory są załadowane, czajnik na gazie. Co więcej potrzebne? Na zawody agregat wystarczał i długo będzie wystarczający. Szkoda kasy. Gdyby przyłącze miało kosztować 2-3 kPLN to ok. Ale ani grosza więcej.

ODPOWIEDZ