REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Wszelkie pytania dotyczące dokumentów, klubu, członkostwa.
jaroslawharazim
Posty: 6
Rejestracja: 2017-11-05 23:30
Lokalizacja: Racibórz

REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: jaroslawharazim » 2019-02-18 00:10

słyszałem że będzie remont strzelnicy pneumatycznej .Prezes dobry pomysł bo wygląda jak za komuny, jestem za .Kto jest za tym żeby było nowocześnie

Awatar użytkownika
kokon
Posty: 316
Rejestracja: 2017-03-19 11:11

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: kokon » 2019-02-18 12:37

Fajnie byłoby przy okazji ulepszyć ergonomię, typu więcej miejsc siedzących, dostęp do pneumatyków niekolidujący ze strzelaniem itp.
Pozdrawiam
Krzysiek

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3785
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: tommi » 2019-02-18 14:29

przy zachowaniu kubatury pomieszczenia?
rozsiadam się wygodnie i słucham uważnie
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
kokon
Posty: 316
Rejestracja: 2017-03-19 11:11

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: kokon » 2019-02-18 16:17

tommi pisze:przy zachowaniu kubatury pomieszczenia?
rozsiadam się wygodnie i słucham uważnie

Tomek, nie wiem jakie są plany i środki. Załóżmy, że robione są meble na wymiar:
1. Wiatrówki nie muszą być w szafie pancernej, więc płytsza szafa na karabiny z drzwiami przesuwnymi
2. Półka lub szafki wiszące nad krzesłami - można tam wrzucić większość gratów, które są teraz na regale piwnicznym i w jego miejscu krzesła lub ława
3. Barierka z napedami tarcz w formie szafek lub polek można tam zmieścić tarcze, kosz, śrut itd itp

Tyle na szybko, ale nie wiem w sumie czy jest mowa o odmalowaniu, czy o grubszych zmianach

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: adriankolodziej » 2019-02-18 16:31

Wszystko fajnie, ale remont powinien się zacząć od kupienia lepszych pistoletów i karabinów.

Większość sprzętu jest starsza ode mnie.

Proponuję też poprawić oświetlenie i tak jak pisał Krzysiek zrobić porządek z szafą, która przeszkadza.

Awatar użytkownika
tommi
Posty: 3785
Rejestracja: 2014-10-01 11:48
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: tommi » 2019-02-18 17:50

adriankolodziej pisze:Wszystko fajnie, ale remont powinien się zacząć od kupienia lepszych pistoletów i karabinów.
Chętnie się dowiem jaki to sprzęt będzie lepszy od tego który mamy a jednocześnie będzie nowy.
Jeden warunek stawiam, musi być co najmniej tak trwały jak to co mamy.

Piszesz Adrian o czymś czego nie ma, podobnie jak temat zastępstwa dla Margolinów, taki trwały sprzęt nie istnieje, który jest jednoczesnie trwały. Kupowanie czegoś nowszego jest błędem, gdyż żywotnośc jest marna. Nie piszę to o wyczynowych sprzętach bo takiego zawodnika w klubie jeszcze nie widziałem. Gdyby jednak znalazła się ekipa np instruktorów, która by zadbała o sprzęt i otoczenie, sytuacja był aby zupełnie inna. tymczasem zostawianie strzelajacych samych sobie jest błędem. ale jak to zrobić żeby było inaczej?
Klub będzie miał dokładnie to co sobie sam wypracuje.
adriankolodziej pisze: Większość sprzętu jest starsza ode mnie.
To akurat stanowi o jego jakości, uwierz mi proszę na słowo, bo wiem co piszę


Co do remontu strzelnicy to możemy wszystko robić o ile oczywiście zarząd podejmie taką decyzje ( bedzie podejmować decyzję 28 lutego o chęci remontu)
pozdrawiam Tommi

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 2034
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: TommyT » 2019-02-18 18:46

Wiosna idzie i wszystko na świat się garnie ... :lol: :lol: :lol:
Panowie - nie dajcie się bajerować za bardzo, bo taki wpis na forum tuż przed zebraniem zarządu na który Krzysiek Krajewski bardzo lobbuje za swoim pomysłem, moim zdaniem przypadkowym nie jest.
:D :D
Panowie - w części forum zarządu mieliśmy dyskusję na kilka stron wpisów.
Myślę, że Zarząd ma w miarę już wyrobioną opinię - każdy swój rozum ma.
Nie bardzo mi się chce te argumenty przepisywać.
Wiadomo, jesteśmy zbiorem indywidualistów i każdy ma swój pogląd.
Jako Zarząd być może jesteśmy w stanie patrzeć z trochę szerszej perspektywy - również historycznej.
Co możemy, co ma sens i na co nas stać.
Cały czas mamy spore potrzeby prac na strzelnicy kulowej a to dzięki niej możemy działać jak działamy.

Awatar użytkownika
MarcinŁ
Posty: 511
Rejestracja: 2016-12-14 16:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: MarcinŁ » 2019-02-18 19:59

Każdy pomysł, który ma na celu podniesienie jakości szkolenia i poprawę standardów jest IMHO dobry.

@TommyT
Jestem pewien, że żaden wpis na forum nie jest przypadkowy...

Awatar użytkownika
adriankolodziej
Posty: 223
Rejestracja: 2017-07-27 11:46
Kontakt:

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: adriankolodziej » 2019-02-18 21:51

Oczywiście...

Nie mamy pojęcia jakimi pieniędzmi dysponuje klub, ale jesteśmy największym klubem w okolicy i mamy bardzo dużo sprzętu. Każdy z nas ma na czym trenować.

Niewątpliwie jesteśmy dobrze wyposażeni. Dlatego pora postawić na jakość. Pora zakupić mniej broni, a lepszej. Oczywiście broń musi być nadzorowana przez instruktorów, bo za kilka miesięcy będzie z niej złom. Z tymże wszystko można pogodzić. Nowe FWB kosztują w granicy 7-8 tysięcy. Stare są warte ponad 2 tysiące. Wystarczy je sprzedać i dołożyć. Nie trzeba wszystkiego kupować w tym roku, ale możemy powoli wymieniać sprzęt na nowszy. W ramach możliwości finansowych.

Co do Margolinów. To świetny sprzęt, ale KOLEKCJONERSKI. Ciężko dziś kupić Margolina poniżej 2 tysięcy. Gdy zapisywałem się 2 lata temu do klubu Margolin kosztował 500 zł. Niestety jest tego coraz mniej na rynku. Za jakiś czas nie dokupimy do niego części, albo ich zakup będzie nieopłacalny. Więc prędzej, czy później trzeba będzie wymienić sprzęt.

P.S Proponuję również odświeżyć strzelnicę. Nałożyć gładź na mokro, pomalować ją na biało i poprawić oświetlenie. Będzie się dużo lepiej prezentować, a koszty będą znikome.

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 1734
Rejestracja: 2015-04-17 14:15
Lokalizacja: Smolniok
Kontakt:

Re: REMONT STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

Post autor: woytas » 2019-02-18 23:16

Margolinów coraz mniej? Ciągle przylatują z Niemiec. W Atena Gun można kupić za 1500-1600 złotych. Co do części - kupiłem woreczek z małymi drobiazgami do niego (jakieś 20-25 sztuk) za 50 złotych. Akurat o nie i części do nich nie musimy się martwić. Chciałem 2 lata temu kupić i już wtedy poniżej tysiaka nic nie było.

https://atenagun.pl/bron-palna/pistolet ... 2lr-3723n/
https://atenagun.pl/bron-palna/pistolet ... lr-p2965c/
A i kupiłem takiego za 1500 - stan prawie kolekcjonerski. Drobne rysy

ODPOWIEDZ