Terminy KPA w czasie pandemii

Wszelkie pytania dotyczące dokumentów, klubu, członkostwa.
Awatar użytkownika
Severin
Posty: 243
Rejestracja: 2015-11-21 15:12

Re: Terminy KPA w czasie pandemii

Post autor: Severin » 2021-06-18 08:17

Tomaszu !
Olśnienie i wiedza z góry na dół aż tak szybko nie spływają.
To nie Niagara, a raczej szkło, to prawie jak Watykan vs. Polski episkopat ;)

LukasK
Posty: 267
Rejestracja: 2017-03-08 10:43

Re: Terminy KPA w czasie pandemii

Post autor: LukasK » 2021-06-21 13:59

Mumin pisze:
2021-06-17 19:29
John Doe pisze:
2021-06-17 18:32
Mam nagrane rozmowy telefoniczne w których pan z PZSS zarzuca że "Policja kłamie" oraz pani policjantki twierdzącej że PZSS ignoruje ich zapytania a ona nie ma za bardzo form nacisku w postępowaniu :lol:
No bo po to jest portal, żeby se se sami sprawdzali. Ale u nas ciągle funkcjonuje rosyjskocarskie przekonanie o absolutnej konieczności bumagi z wielką okrągłą pieczęcią (i podpisem kogoś innego, na kogo można będzie zwalić), bez tego się nie da. Policjantowi prędzej ręka uschnie, niż do teczki z papierami włoży wydruk ze strony (a już na pewno umrze na zawał, jakby miał na tym dopisać "poświadczam autentyczność" i się podpisać).
Przerabiałem temat udowadniania ważnych przyczyn. Z racji, że musiałem być w WPA bo mi źle promesę przygotowali próbowałem zagadać czemu sami nie sprawdzą sobie licencji bo przecież mają takie informacje. Stwierdzenie padło, że nie mają tego jako dokument podpisany (zaufany) :D. Ciekawe że tutaj wymagają wszędzie by były to oryginały, podpisane elektronicznie, a taka szafa/urządzenie S1 to zdjęcie chcą, które możesz przecież zrobić dowolnej tabliczki.

Awatar użytkownika
Mumin
Posty: 170
Rejestracja: 2019-03-15 23:09
Lokalizacja: Knurów

Re: Terminy KPA w czasie pandemii

Post autor: Mumin » 2021-06-22 01:44

LukasK pisze:
2021-06-21 13:59
a taka szafa/urządzenie S1 to zdjęcie chcą, które możesz przecież zrobić dowolnej tabliczki.
Bo policja nie ma prawa kontrolować posiadaczy, nawet NIK im to wytknął...

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik- ... broni.html
W toku kontroli stwierdzono, że w niektórych wypadkach kontrole takie były jednak prowadzone: funkcjonariuszom komend powiatowych, miejskich i rejonowych Policji (z reguły dzielnicowym) zlecano kontrole dotyczące przechowywania broni przez osoby fizyczne. Czynności prowadzono pod pretekstem postępowania administracyjnego (postępowanie było wszczynane pod kątem cofnięcia pozwolenia na broń, a w przypadku prawidłowego przechowywania broni - umarzane) bądź „sprawdzania” osoby posiadającej broń.
Tak przy okazji, z tego samego dokumentu:
NIK zwraca również uwagę, że przeprowadzenie jakichkolwiek wyszukiwań, czy analiz w rejestrze BROŃ, np. przed interwencją Policji, jest utrudnione bądź wręcz niemożliwe. Dobrze to ilustruje fakt, że dane o liczbie osób fizycznych i podmiotów, posiadających broń palną, z wyszczególnieniem celów, którym, wg wydanego pozwolenia, broń ma służyć, zostały pozyskane w trakcie kontroli w drodze trzytygodniowej, ręcznej kwerendy kartotek w każdej z komend wojewódzkich Policji.

Z kolei w wojskowym rejestrze broni HEFAJSTOS II dopiero w fazie wdrażania są funkcjonalności umożliwiające operatorom generowanie danych na temat: harmonogramu kontroli, planowania kontroli, wydanych pozwoleń na broń, statystyk w zakresie posiadanej broni, broni przechowywanej w depozycie, nałożonych sankcji karnych (postępowań w kierunku cofnięcia uprawnień do posiadania broni), generowania metryki postępowania administracyjnego i osób, którym wygasła ważność licencji Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Awatar użytkownika
woytas
Posty: 1734
Rejestracja: 2015-04-17 14:15
Lokalizacja: Smolniok
Kontakt:

Re: Terminy KPA w czasie pandemii

Post autor: woytas » 2021-06-22 11:57

Ja im wysłałem licencję wydrukowaną na kawałku kartki A4 i bez żadnego zaufania do mojej osoby. 2 lata pod rząd to przyjeli i mają się dobrze.
Szkodniki

LukasK
Posty: 267
Rejestracja: 2017-03-08 10:43

Re: Terminy KPA w czasie pandemii

Post autor: LukasK » 2021-06-23 13:21

Mumin pisze:
2021-06-22 01:44
LukasK pisze:
2021-06-21 13:59
a taka szafa/urządzenie S1 to zdjęcie chcą, które możesz przecież zrobić dowolnej tabliczki.
Bo policja nie ma prawa kontrolować posiadaczy, nawet NIK im to wytknął...

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik- ... broni.html
W toku kontroli stwierdzono, że w niektórych wypadkach kontrole takie były jednak prowadzone: funkcjonariuszom komend powiatowych, miejskich i rejonowych Policji (z reguły dzielnicowym) zlecano kontrole dotyczące przechowywania broni przez osoby fizyczne. Czynności prowadzono pod pretekstem postępowania administracyjnego (postępowanie było wszczynane pod kątem cofnięcia pozwolenia na broń, a w przypadku prawidłowego przechowywania broni - umarzane) bądź „sprawdzania” osoby posiadającej broń.
Tak przy okazji, z tego samego dokumentu:
NIK zwraca również uwagę, że przeprowadzenie jakichkolwiek wyszukiwań, czy analiz w rejestrze BROŃ, np. przed interwencją Policji, jest utrudnione bądź wręcz niemożliwe. Dobrze to ilustruje fakt, że dane o liczbie osób fizycznych i podmiotów, posiadających broń palną, z wyszczególnieniem celów, którym, wg wydanego pozwolenia, broń ma służyć, zostały pozyskane w trakcie kontroli w drodze trzytygodniowej, ręcznej kwerendy kartotek w każdej z komend wojewódzkich Policji.

Z kolei w wojskowym rejestrze broni HEFAJSTOS II dopiero w fazie wdrażania są funkcjonalności umożliwiające operatorom generowanie danych na temat: harmonogramu kontroli, planowania kontroli, wydanych pozwoleń na broń, statystyk w zakresie posiadanej broni, broni przechowywanej w depozycie, nałożonych sankcji karnych (postępowań w kierunku cofnięcia uprawnień do posiadania broni), generowania metryki postępowania administracyjnego i osób, którym wygasła ważność licencji Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.
Być może dlatego dzielnicowych przestali swojego czasu wysyłać do kontrolii, bo nie podlegają pod wojewódzką przecież.

ODPOWIEDZ